حساب توییچ Dr. Disrespect به صورت دائمی مسدود شد

ویدا باقری
۷ تیر ۱۳۹۹
حساب توییچ Dr. Disrespect به صورت دائمی مسدود شد
هِرشل “گای” بیم آی‌وی (Herschel “Guy” Beahm IV) از استریمرهای مشهور توییچ که با نام دکتر دیس رسپکت (Dr. Disrespect) شناخته می‌شود، برای همیشه از فعالیت در این وبسایت منع و حساب کاربری وی به طور دائمی غیر فعال شد.
هِرشل “گای” بیم آی‌وی (Herschel “Guy” Beahm IV) از استریمرهای مشهور توییچ که با نام دکتر دیس رسپکت (Dr. Disrespect) شناخته می‌شود، برای همیشه از فعالیت در این وبسایت منع و حساب کاربری وی به طور دائمی غیر فعال شد. Dr. Disrespect را می‌توان یکی از معروف‌ترین استریمرهای بازی‌های ویدیویی دانست که مدتی پیش هم توییچ با وی یک قرار داد اختصاصی را به ثبت رساند. با این‌حال گویا قرار داد ثبت شده میان Dr. Disrespect و توییچ، به بن بست خورده است.


طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی، حساب کاربری توییتر StreamersBans اعلام کرده که حساب کاربری توییچ Dr. Disrespect برای همیشه مسدود شده است. همچنین در ادامه توییچ بیانیه‌ای را منتشر کرد که در جریان آن اعلام کرده بدون در نظر گرفتن موقعیت و نام استریمرها، اگر متوجه شوند که استریمری قوانین آن‌ها را نقض می‌کند، با او برخورد جدی خواهد شد. اما هنوز دلیل این اتفاق اعلام نشده است.


این دومین بار است که Twitch حساب کاربری دکتر دیس رسپکت را مسدود می‌کند. بار اول به دلیل استریم ویدیو از داخل حمام مرکز همایش های لس آنجلس، در میان رویداد E3 بود که با محدودیت فعالیت موقت مواجه شد اما این بار حساب کاربری وی حذف شده و به نظر نمی رسد که توییچ قصد بازگرداندن صفحه او را داشته باشد. دلیل شهرت این استریمر این بوده که او در نقش Dr Disrespect، به شیوه‌ای کاملاً متفاوت از دیگران، بازی می‎کند. او به دلیل این شخصیت عجیب و غریب خود، در میان 10 اکانت توییچ با بیشتر میزان دنبال کننده قرار دارد.


دلایل احتمالی بن شدن اکانت Dr Disrespect در توییچ

حذف صفحه دکتر دیس رسپکت به دنبال اخباریست که اخیرا پیرامون سوءرفتار جنسی بعضی استریمرها منتشر شده و توییچ خود را ملزم به مقابله با این دسته از رفتارها می داند و قبلا هم وعده مقابله با این دسته از تخلفات را داده بود. هرچند هنوز مشخص نیست که ممنوعیت کار او به دلیل این دسته از اتهامات باشد و مدارکی هم برای تایید این موضوع در دست نیست اما با توجه به بیانیه ای که توییچ به تازگی منتشر کرده گمان می رود اخراج گای بیم آی‌وی بی ارتباط به این دسته از سوءرفتارها نباشد. سخنگوی توییچ در ایمیلی به وبسایتVerge ، به‌طور غیرمستقیم عدم توجه به دستورالعمل‌ها و قوانین سایت را دلیل آن اعلام کرد. او گفت:
“روند کار ما به اینصورت است که وقتی مدارکی نشان دهد که استریمر برخلاف دستورالعمل‌های ما و یا شرایط و ضوابط سرویس، رفتار کرده است، اقدامات مناسب را انجام می‌دهیم. این موارد صرف نظر از وضعیت یا جایگاه آنها در مجموعه، برای همه استریمرها صدق خواهد کرد.
ما به دنبال آن هستیم که تحقیقاتمان را در مورد گزارش های دریافته شده از سواستفاده های جنسی و آزار و اذیت تعدادی از استیرمرها به روزرسانی کنیم و اقدامات لازم را انجام دهیم. عزم ما در این رابطه جدیست و به دنبال آن هستیم که ضمن رعایت احتیاط و دقت در بررسی پرونده های گزارش شده، در سریع ترین زمان ممکن به این اقدامات واکنش نشان دهیم و نتیجه این پرونده ها را به معرض نمایش عموم بگذاریم. ”