محتوای بازی سایبرپانک 2077 و تاریخ عرضه ی آن

ویدا باقری
۱۰ مرداد ۱۳۹۹
محتوای بازی سایبرپانک 2077 و تاریخ عرضه ی آن
جدیدترین ساخته استودیوی سازنده مجموعه The Witcher بازی Cyberpunk 2077 است. این بازی یک دنیای علمی تخیلی را نشان می دهد که تکنولوژی انسان ها را به فکر فرو برده است. این بازی قرار بود ابتدا در تاریخ 16 آوریل 2020 (28 فروردین 1399) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و گوگل استادیا عرضه شود. مدتی بعد تاریخ انتشار آن با تاخیر مواجه شد. انتظار می رود که مخاطبان در این ماه موفق به دانلود بازی Cyberpunk 2077 شوند.
جدیدترین ساخته استودیوی سازنده مجموعه The Witcher بازی Cyberpunk 2077 است. این بازی یک دنیای علمی تخیلی را نشان می دهد که تکنولوژی انسان ها را به فکر فرو برده است. بازی Cyberpunk 2077 اولین بازی AAA کمپانی سی‌دی پراجکت رد بعد از انتشار موفق The Witcher 3 در سال 2015 است. این بازی قرار بود ابتدا در تاریخ 16 آوریل 2020 (28 فروردین 1399) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و گوگل استادیا عرضه شود. مدتی بعد تاریخ انتشار آن با تاخیر مواجه شد. و اعلام گردید که قرار است در تاریخ 17 سپتامبر 2020 (27 شهریور 1399) عرضه شود. اما در ادامه استودیو CD Projekt Red اعلام کرد که این بازی به رسیدگی بیشتری نیاز دارد و به دلیل رفع تمامی نقاط ضعف این اثر تاریخ عرضه اش را به 19 نوامبر جاری (29 آبان) انتقال داد. انتظار می رود که مخاطبان در این ماه موفق به دانلود بازی Cyberpunk 2077 شوند.


بازی Cyberpunk 2077درباره ی زندگی روزانه در شهر نایت سیتی (Night City) در ایالت کالیفرنیا است. نایت سیتی یک شهر پر جمعیت است و بخش های زیادی دارد.از جمله:
• سیتی سنتر (City Center) : سیتی سنتز قلب نایت سیت است است که خانه شرکت‌های بزرگ، چراغ‌های نئون و سایر موارد اشرافی است.
• واتسون (Watson): ترکیبی بی همتا از فرهنگ‌های آسیایی است که حال تعداد زیادی مهاجر در آنجا رفت وآمد می کنند.و کوچه‌های تنگی دارد که ، بازارهای مختلفیدر آن وجود دارد.
• وست‌بروک (Westbrook): قسمت گردشگری شهراست که معمولا محل تفریح افراد ثروتمند است.
• هی‌وود (Heywood): هی‌وود یک شهرک مسکونی است.بیشتر افراد آمریکایی لاتین در هی وود ساکن هستند، زندگی در هی وود به معنای ان است که مقام و منزلت شما افزایش یافته است.
• پاسیفیکا (Pacifica): خطرناک ترین قسمت نایت سیتی پاسیفیکا است. در پاسیکا بیشترافراد فقیر هستند و گروه های گانگستری مختلف، آنجا را فراگرفته‌اند.
• سانتو دومینگو (Santo Domingo): سانتو دومینگو قلب صنعتی نایت سیتی است که شامل نیروگاه‌ها و کارخانه‌های مختلف می‌شود.


شما از همان ابتدا در بازی میتوانید قسمت زیادی از نایت سیتی که قابل دسترس هستند را بگردید. و قسمت هایی که در دسترس نیستند بعد از از طی کردن بخش داستانی مربوطه باز می‌شوند. شما برای تفریح در نایت سیتی می‌توانید به صورت پیاده، یا با موتورسیکلت، ماشین یا سیستم قطار شهری بروید که جا‌به‌جایی بین قسمت‌های مختلف شهر را بسیار آسان می‌کنند.البته لازم به ذکر است که برخی قسمت های شهر نیازمند (Level) بالاتری هستند و باید قبل از رجوع به آن‌ها، مطمئن شوید که سطح و تجهیزات لازم را به همرا دارید.زیرا چیزی به نام برابری سطح دشمنان بر اساس لول شما در بازی Cyberpunk 2077 وجود ندارد.


در بازی Cyberpunk 2077می توانید بدون آن که دشمنانتان را بکشید به صورت مخفی کاری و بیهوش کردنشان بازی را انجام دهید. اما برای انجام این کار باید روی توانایی‌هایی تمرکز کنید که تاکیدشان روی مخفی‌کاری و هک کردن هستند تا بتوانید به آسانی از بین دشمنان و دوربین ها عبور کنید. و اگر میخواهید شخصیت تهاجمی داشته باشید ، می‌توانید امتیازاتان را برای توانایی‌های مربوط به زره و اسلحه‌ها خرج کنید. علاوه بر ارتقاهای سایبرنتیکی، شما به سلاح‌هایی که شامل یک تیربار هدف‌یاب یا یک چکش بزرگ الکتریکی می‌شوندو بسیار خطرناک هستند دسترسی خواهید داشت. سلاح ها یا توانایی هایی که به دست می آورید تاثیر زیادی بر سبک بازی شما خواهد داشت. مثل ، شمشیرهای مانتیس (Mantis Blades) که نه تنها فقط سلاح های نبرد نزدیک هستند بلکه می توان برای مخفی کاری هم از آن ها استفاده کرد. اگر می خواهید کارهای مبارزه با افراد دیگر باشد می توانید توانایی Demon Software را کسب کنید که اجازه ی هک کردن دشمنان را به V داده و آن ها را به جان هم می اندازد.
سلاح هایی که دارید سه دسته هستند. قدرت، فناوری و هوشمند. دسته قدرت شامل سلاح معمولی مثل شاتگان یا کلت است. و انواع فناوری دارای ویژگی های ارتقا دهنده مانند گلوله است.و در آخر انواع هوشمند بر ویژگی های قدرتمند مثل گلوله‌های هدف‌یاب تمرکز دارند.


سی‌دی پراجکت رد در سال 2018، استودیوی کانادایی ( Digital Scapes) که همان استودیویی است که با استودیو لهستانی تک‌لند (Techland) روی حالت چند نفره Be the zombie بازی Dying Light همکاری کرده بود برای کار روی بازی Cyberpunk 2077 استخدام کرد اما هنوز مشخص نشده که Digital Scapes روی چه بخشی از بازی سایبرپانک 2077 کار می‌کند.قرار است بازی Cyberpunk 2077 هنگام ، عرضه تنها یک بازی تک نفره باشد. اما قرار است سی‌دی پراجکت بعدا بخش مولتی‌پلیر بازی را به صورت جداگانه و رایگان برای دارندگان بازی عرضه کند. سازندگان بازی ابتدا برای قرار دادن بخش چند نفره در آن تردید داشتند اما بالاخره در مراسم گیمزکام 2019 این مورد را تایید کردند. اما همچنان معلوم نیست که این بخش از بازی چه ویژگی هایی را داراست.