جزئیاتی جدید درباره ی بازی Assassin’s Creed Valhalla

ویدا باقری
۱۲ مرداد ۱۳۹۹
جزئیاتی جدید درباره ی بازی Assassin’s Creed Valhalla
طراح و گرافیست مشهور، BossLogic، از پوستر Assassin’s Creed Valhalla رونمایی کرد. عنوان این نسخه AC یک Valhalla به همراه دارد. والهالا ، برای ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ هم منتشر می‌شود و فقط برای عرضه روی کنسول‌های نسل کنونی نیست. البته هنوز خبری راجع به کارکرد این بازی بر PS5 پخش نشده. اما راجع به کارکرد آن بر روی Xbox Series X نیز در دسترس است.

 بازی Assassin’s Creed Valhalla

طراح و گرافیست مشهور، BossLogic، از پوستر Assassin’s Creed Valhalla رونمایی کرد. عنوان این نسخه AC یک Valhalla به همراه دارد. والهالا ، برای ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ هم منتشر می‌شود و فقط برای عرضه روی کنسول‌های نسل کنونی نیست. البته هنوز خبری راجع به کارکرد این بازی بر PS5 پخش نشده. اما راجع به کارکرد آن بر روی Xbox Series X نیز در دسترس است. بر حسب اخبار جدید به دست آمده، AC Valhalla حداقل با نمره فریم ۳۰ بر روی ایکس باکس سری ایکس انجام می شود و حتی می توان گفت Assassin’s Creed Valhalla جزء اولین بازی های کم هزینه شده بر روی این کنسول برای اجرا است.


در این بازی محدودیتی برای حمل سلاح وجود ندارد. شما می توانید با حمل دو سپر یا اسلحه مبارزه کنید و امید است که شاهد تنوع زیادی در انواع کمبوها، تمام‌کننده‌ها و سناریوهای مبارزه باشیم. شما در Assassin’s Creed Valhalla رهبر یک قبیله و مسئول جان و زندگی آن ها برای زنده ماندن هستید که یکی از مسئولیت های مهم و اصلی شماست. برای تامین منابع مورد نیاز یکی از راه ها حمله و غارت کردن است که در نسخه AC روی این بخش گیم‌پل یافشاری زیادی شده است.


اساسینزکرید برای این سری بازی بلند پروازی کرده است. او از پانزده استودیو برای ساخت و پیشرفته کردن AC Valhalla کمک گرفته که آمار قابل توجهی برای این سری است. در نظر داشته باشید که valhalla شاهد قابلیت پنهان شدن در جمعیت است. در بازی های قبلی ما فقط میتوانستیم بین هر جمعی حداقل سه نفره که در جایی ایستاده بودند یا دو نفر که بر روی نیمکتی نشسته بودند حضور مخفیانه از دید دشمن ها داشته باشیم. حال valhalla تمرکز بیشتری روی مخفی کاری دارد به همین دلیل Evioe در همان ابتدای بازی مهارتی را یاد میگیرد که در زمان حیاتی می تواند مخفی شود و دشمن اش را به یک آن بکشد. این مهارت یکی از مکانیک های اصلی گیم پلی خواهد بود.


بازیکن می‌تواند هر زمانی که دلش خواست در AC Valhalla جنسیت Eivor را عوض کند. ما در AC Syndicate هم هر زمانی که می‌خواستیم می‌توانستیم با یکی از کاراکترهای اصلی بازی را پیش ببریم. و این نشان می دهد که اولین باری نیست که ما در سری اساسینز کرید شاهد چنین قابلیتی هستیم. گزارش شده که Assassin’s Creed Valhalla دارای 25 نوع دشمن است که از نوع حمله، نوع زره، نوع دفاع کردن و ظاهرو... متفاوت اند و هرکدام ویژگی های خاصی دارندبعضی ها ممکن است از حمله‌های Eivor بترسند و بعضی ها هم ممکن است با قدرت بیشتری با او بجنگند. والهالا ممکن است از روش مبارزه و تکنیک‌های شما الگوبرداری کنند تا شانس پیروزی در مقابل‌تان را داشته باشند؛ حتی ممکن است آنها حین مبارزه از اشیا موجود در محیط نیز برای صدمه زدن به شما بهره ببرند.


ما در این بازی شاهد ضرباتی مانندX-Ray هستیم که در آن ها خورد شدن استخوان دشمن ها را میبینیم چیزی که بیشتر مواقع در سری بازی های مورتال کامبت و Sniper Elite دیده بودیم. در کل می توان گفت که بازی Assassin’s Creed Valhalla یکی از خشن ترین سری بازی هاست چون در این بازی شاهد ضربه های بیرحمانه تری نسبت به بازی های قبلی خواهیم بود.اما چیزی که جالب است این است که انتخاب نمایش این گونه ضربه ها در این بازی به انتخاب خودمان است. در صورت تمایل میتوانیم در تنظیمات بازی، این نوع نمایش ضربه‌ها را روشن یا خاموش‌کنیم.


در بازی آثار باستانی، خرابه‌ها و مناطق متروک زیادی وجود دارد که توسط پرنده همراه Evior یعنی Sýnin شناسایی می‌شوند و شما می‌توانید بعد از جستجو به غارت آنها بپردازید. در بازی Assassin's Creed Valhalla بخش نبرد های دریایی هم وجود دارد اما به گفته اشرف اسماعیل کارگردان این بازی به اندازه Black Flag و Odyssey روی این بخش تمرکز نخواهد شد.


البته اسماعیل اشرف دیگر از پروژه والهالا کناره‌گیری کرده است. قضیه از آنجایی شروع شد که اسکرین‌هایی از پیام‌های اسماعیل در فضای شبکه‌های اجتماعی و وب دست به دست پخش شد او در این پیام ها با دختری صحبت کرده بود و گفته بود که متاهل نیست و ازدواجی نکرده در حالیکه این موضوع دروغ بوده. البته اطلاعات درباره ی این مسئله دقیق نیست اما در همین حد میدانیم که اشرف اسماعیل قبول کرده که مقصر است و از این پروژه کناره گیری کرد و هم حساب توییتری‌اش را بست. این رسوایی اخلاقی باعث شد که Assassin’s Creed Valhalla و یوبیسافت یکی از قدیمی‌ترین کارگردان‌ها و توسعه‌دهنده‌های خود را از دست بدهد. بعد از این مساله، تحقیقات درباره مسائل اخلاقی در یوبیسافت شدت گرفت و دو تا سه مورد دیگر نیز شناسایی شده و از شرکت اخراج شدند.


در گزارشی مشخص شد که Ac valhalla محل تلاقی داستان ادیسه و ریشه ها خواهد بود و در نقش پلی بین این دو حضور خواهد داشت. پس می توان شک داشت که والهالا نقش اساسی و مهمی در پر کردن جاهای خالی داستانی در این سه گانه را شامل است. یوبیسافت تمام بازی هایی که در دست ساخت یا آماده ی انتشار بود را برای اینکه بتواند آن ها را برای یک نسل کنسول دیگر پخش کند به تعویق انداخت. در نتیجه تاریخ انتشار این بازی در پاییز امسال اعلام شده است. بازی Assassin's Creed valhalla قرار است در کنار بازی بزرگ یوبیسافت یعنیWatch Dogs Legion برای نسل نهم کنسول ها منتشر شود.