تاخیر فیلم ها از جمله فیلم No Time To Die به دلیل شیوع ویروس کرونا

ویدا باقری
۱۴ مرداد ۱۳۹۹
تاخیر فیلم ها از جمله فیلم No Time To Die به دلیل شیوع ویروس کرونا
نخست قرار بود تاریخ اکران فیلم جیمز باند No Time To Die (زمانی برای مردن نیست) در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۰ در سرار جهان اکران شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر حدودا هفت ماه تا یک ساله مواجه شده است. این فیلم جزء اولین آثاری است که در زمان شیوع ویروس کووید_۱۹ یا همان ویروس کرونا برای مدتی با تاخیر مواجه شد.
نخست قرار بود تاریخ اکران فیلم جیمز باند No Time To Die (زمانی برای مردن نیست) در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۰ در سرار جهان اکران شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر حدودا هفت ماه تا یک ساله مواجه شده است. این فیلم جزء اولین آثاری است که در زمان شیوع ویروس کووید_۱۹ یا همان ویروس کرونا برای مدتی با تاخیر مواجه شد. البته تنها تاریخ این فیلم تاخیر نخورده است بلکه بسیاری از فیلم ها و استودیوها حتی آن هایی که بسیار روی تاریخ اکران حساس بودند هم مجبور به عوض کردن تاریخ اکران شدند. بسیاری استودیوهای فیلم سازی در کشور های مختلف استراتژی های متفاوتی برای مقابله با ویروس کرونا در بر گرفتند. مثلا شرکت دی سی کامیکس تصمیم گرفت برگزاری جریان کامیک کان که در ماه مارس بود را لغو کند. یا شرکت پارامونت پیکچرز فیلم برداری mission:Impossible7 را که در شهر ونیز بود به تعویق انداخت تا اوضاع به حالت عادی برگردد. 


Comic Book می گوید استودیوهای سینمایی متروگلدن مایر ویونیورسال هیچ علاقه ای به پخش فیلم جیمز باند No Time To Die روی سرویس های استریم نشان نداده اما آن ها باور دارند که هر چقدر هم زمان نیاز باشد خلاصه آخرین هنرنمایی دنیل کریگ در نقش جیمز باند باید به سالن های سینما راه پیدا کند. 
تاریخ اکران این فیلم به دلیل شرایط نامناسب سالن های سینما برای اکران جهانی با تاخیر مواجه شد. زیرا ممکن است بسیاری از هواداران جیمز باند برای تماشای فیلم جدید این شخصیت مهم و محبوب ، حضور نداشته باشند. اگر فیلم No Time To Die (زمانی برای مردن نیست) تا تابستان ۲۰۲۱ با تاخیر روبه رو شود باید منتظر تغییر اکران سایر فیلم های مهم سال۲۰۲۰ هم باشیم.این اتفاق بدون شک سینماها را از قبل بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد. 


جالب است بدانید که اعلام شده که استودیو سازنده نمی خواهد که این فیلم را برای اولین بار در قالب VOD عرضه کند. سازندگان این باور را دارند که فیلم No Time To Die افتتاحیه ی خودش را روی پرده ی سینما تجربه خواهد کرد.حتی اگر نیاز باشد زمان زیادی طول بکشد تا سالن های سینما مجددا بازگشایی و آماده ی اکران فیلم روی پرده باشد. No Time To Die یک فیلم بریتانیایی جاسوسی اکشن است به کارگردانی کری فو کوناگا . داستان این فیلم درباره ی مامور۰۰۷ باز نشسته شده است که در جامائیکا از تعطیلات خود لذت می برد.اما شرایط بعد از مدتی تغییر می کند. در آن جا یک دوست قدیمی که در سازمان سیا کار می کند به سراغ او می آید و از او برای نجات یک دانشمندی که ربوده شده تقاضای کمک می کند. جیمز باند نیز می پذیرد که به او کمک کند. اما در ادامه متوجه می شود که شرایط خیلی پیچیده تر از حد تصورش است. 


فیلم زمانی برای مردن نیست، بیست و پنجمین عنوان از مجموعه فیلم های جیمز باند است. و دنیل کریگ برای پنجمین بار در نقش این مامور ویژه ی ام آی۶ ظاهر شده. بازیگرانی که در این فیلم نقش های قبلی خود را دوباره تکرار کردند عبارت اند از: رالف فانیز، لئاسیدو، نائومی هریس، بن ویشاو، روری کینیار و جفری رایت. اما رامی ملک که برنده ی اسکار در فیلم No Time To Die نقش ضد قهرمانی را اجرا خواهد کرد و آناد آرماس، بیلی مگنوسن و دیوید دنسیک از بازیگران جدید این گروه هستند.