اسپین آف سریال بازی تاج و تخت با عنوان خانه ی اژدها در دست تولید

ویدا باقری
۱۸ مرداد ۱۳۹۹
اسپین آف سریال بازی تاج و تخت با عنوان خانه ی اژدها در دست تولید
سریال بازی تاج وتخت مجموعه تلویزیونی آمربکایی که سبک خیال پردازی حماسی توسط دیوید بنیاف و دی.بی.وایس برای شبکه ی اچ بی او ساخته شده است. سریال بازی تاج و تخت رکورد دار تعداد بیننده در برنامه های اچ بی او شد و در هشت فصل خود در مجموع ۱۶۱ بار نامزد دریافت جوایز امی شد و چندین جایزه نیز دریافت کرده است. اینک شبکه ی HBO از اسپین آف سریال بازی تاج وتخت (Game of Thrones) با نام خانه ی اژدها رونمایی کرد. خانه ی اژدها ده قسمت دارد و مربوط به ۳۰۰ سال قبل از اتفاقات سریال گیم آف ترونز است که دوران اوج حاکمیت خاندان تارگرین ها بوده است.
سریال بازی تاج وتخت مجموعه تلویزیونی آمربکایی که سبک خیال پردازی حماسی توسط دیوید بنیاف و دی.بی.وایس برای شبکه ی اچ بی او ساخته شده است. سریال بازی تاج و تخت رکورد دار تعداد بیننده در برنامه های اچ بی او شد و در هشت فصل خود در مجموع ۱۶۱ بار نامزد دریافت جوایز امی شد و چندین جایزه نیز دریافت کرده است. این سریال در زمان پخش قسمت سوم فصل هشت خود اپیزود (شب طولانی) در طول ۸۲ دقیقه زمان پخش حدود ۷.۸ میلیون توییت انجام شد که رکورد دار بیشترین توییت در تاریخ تلویزیون شد. البته باید گفت که بیشترین توییت ها درباره ی شخصیت های آریا استارک، شاه شب، بون و جان اسنو بوده است. 


خانه اژدها

اینک شبکه ی HBO از اسپین آف سریال بازی تاج وتخت (Game of Thrones ) با نام خانه ی اژدها رونمایی کرد. خانه ی اژدها ده قسمت دارد و مربوط به ۳۰۰ سال قبل از اتفاقات سریال گیم آف ترونز است که دوران اوج حاکمیت خاندان تارگرین ها بوده است. این پیش آمد توسط نویسنده ی سریال کولونی به نام رایان کوندال نوشته شده است. و یکی از تهیه کنندگان آن جورج مارتین نام دارد. کسی که کارگردانی برخی از اپیزود های مهم سریال بازی تاج و تخت را در فصل های مختلف به عهده داشته، میگل ساپوشنیک نام دارد. حضور این کارگردان در پروژه ی خانه ی اژدها بسیار باعث خرسندی است زیرا سریال هایی مثل Hard dhome و Battle of the Bastards که یکی از زیباترین و هیجانی ترین اپیزودهای سریالی است توسط او کارگردانی شده بود. طبق خبرهای بدست آمده زمان پخش این سریال تقریبا برای سال 2022 خواهد بود.

خانه اژدها بر اساس رمان آتش و خون (Fire x Blood ) از جورج آر آر مارتین ساخته شده است ‌. در این سریال دیدی بر رسم و آیین ناخوشایند ازدواج خواهران و برادران در خاندان تارگرین داریم. اگر کتاب های مارتین را خوانده باشید قطعا می دانید که چه بلایی بر سر خاندان تارگین و اژدهایان آن ها آمد. اما خاندان اژدها بعضی شکاف ها ی خالی که در کتاب مارتین جا انداخته شده را به تصویر می کشد.


• از بازیگران سریال می توان از اگان تارگرین ، ویسنیا تارگرین و رینیس تارگرین نام برد. ایگان تارگرین: ۲۰ و چند ساله، مذکر قفقازی. با دو خواهرش ویسنیا و رینیس ازدواج کرده. او گوشه گیر، ساکت و دیندار است. او با کسانی که به او خیانت می کنند بسیار خشن رفتار می کند و اژدهای بالریون را سوار می شود.
• ویسنیا تارگرین: ۲۰ و چند ساله، مونث قفقازی. خواهر بزرگتر و همسر شاه ایگان تارگرین است. او یک زن شهوتران، باهوش، جدی و سنگدل که اژدهای واگار را سوار می شود.
• رینیس تارگرین: ۲۰ و چند ساله، مونث قفقازی. خواهر کوچکتر شاه ایگان تارگرین است. او مهربان، باوقار، کنجکاو، دمدمی مزاج و علاقمند به مبارزه برای سرگرمی و دارای یک جنبه شخصیتی بدجنس پنهان که اژدهای مراکسس را سوار می شود.


در کل سریال بازی تاج و تخت یکی از خونین ترین سریال های تاریخ است که به طور میانگین در هر اپیزود این سریال ، چهار نفر کشته می شوند. خونین ترین اپیزود این سریال بلک واتر است که طی آن هزاران نفر از نیروهای کینگزلندینگ و ناوگان دریایی استنیس کشته می شوند.معروف ترین اپیزود سریال هم از نظر خونریزی اپیزود رینزآوکستمیر است.طی این اپیزود که به معروف به عروسی قرمز است، حداقل هفت نفر از اصلی ترین شخصیت های داستان کشته می شوند.


امیلیا کارک بازیگر نقش دنریس تارگین در رابطه با خشونت این سریال گفت: آن قدر که این سریال خشونت آمیز است من فکر می کنم کسانی که این سریال را می بینند بعد از تمام شدن سریال باید حتما روانکاوی شوند. جالب این جاست که پدر و مادر بلارمزی بازیگر ۱۶ ساله ی سریال بازی تاج و تخت اجازه ی دیدن این سریال را به او نداده اند و معتقد هستند که او هنوز بچه است و دیدن این جور سریال ها برای سنش اصلا مناسب نیست.