نسخه بازسازی شده بازی مافیا 1 پاییز امسال خواهد آمد

ویدا باقری
۲۰ مرداد ۱۳۹۹
نسخه بازسازی شده بازی مافیا 1 پاییز امسال خواهد آمد
به نظر می رسد که فصل تاخیر خوردن بازی های ریمیک و ریمستر است. اما تازه ترین تاخیری که در صنعت بازی های ریمیک و ریمستر اتفاق افتاد مربوط به جدیدترین بازی های استودیوی Hangar13 یعنی نسخه ی ریمیک بازی Mafia1 که به نام Mafi:Definitive Edinon شناخته می شود، است. این بازی قرار بود در روز ۲۸ آگوست (۷شهریور) منتشر شود. اما تاریخ عرضه ی آن به ۲۵سپتامبر(۴مهر) موکول شده است . البته این فقط یک تاخیر بک ماهه است که طبق گفته ی سازندگان بازی به خاطر مشکلات پیش آمده به دلیل بیماری کووید۱۹ یا همان ویروس کرونا اتفاق افتاده است.
به نظر می رسد که فصل تاخیر خوردن بازی های ریمیک و ریمستر است. البته که شیوع ویروس کرونا هم در این تاخیرها بی دلیل نیست. اما تازه ترین تاخیری که در صنعت بازی های ریمیک و ریمستر اتفاق افتاد مربوط به جدیدترین بازی های استودیوی Hangar13 یعنی نسخه ی ریمیک بازی Mafia1 که به نام Mafi:Definitive Edinon شناخته می شود، است. 


از قدرت مند ترین شرکت های سازنده ی بازی های رایانه ای در جهان 2k Game را می توان نام برد. این عنوان برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ وارد بازار شد. استودیوی2k Game اعلام کرده بود که در حال بازسازی اولین نسخه از مجموعه ی بازی مافیا است. این شرکت قصد دارد که اولین نسخه ی این بازی را به طور کامل بازسازی کند و با گرافیکی بالاتر و متناسب با کنسول های امروزی به بازار عرضه کند. و احتمالا با قیمت ۴۰ دلار وارد بازار شود. همچنین اعلام کرده است در صورتی که افرادی قصد داشته باشند عنوان Mafia: Trilogy را خریداری کنند، می توانند هر دو بازی را به قیمت حدودی ۶۰ دلار خریداری کنند. 


بازی Mafia: Trilogy در ادامه ی نسخه ی اول بازی مافیا ساخته شده است. و مدیر عامل شرکت 2k Game اعلام کرده است: 
هدف از عرضه ی نسخه ی بازسازی شده Mafia1 یادآوری این بازی به گیمر ها بوده که کمک بزرگی به آن ها برای درک داستان نسخه ی جدید ابن بازی باشد. ابن نسخه ی جدید برای کنسول های Ps4 ، X box One و پلتفرم کامپیوتر است. آخرین نسخه ی عرضه شده از مافیا در سال ۲۰۱۶ با نام Mafia3 وارد بازار شد که استودیوی Hangar3 مسئولیت توسعه ی آن را به عهده داشت. وداستان آن حول شخصیتی به نام Lincdnelay که به دنبال عضویت در یک تیم جنایتی پیشرفته در شهرnew Bordeaux بود، جریان داشت. در حالی که داستان دو نسخه ی اول مافیا متمرکز بر جنایت کاران کشور ایتالیا بود و شرکت 2k Game قصد داشت با تغییر داستان مجموعه ی خود در نسخه ی سوم بتواند با ایجاد تنوع آمار فروش خود را افزایش دهد. اما این چنین نشد و نسخه ی آخر این مجموعه با شکست مواجه شد. 


نسخه ی اول این بازی واقعا فوق العاده بود که روایتی گنگستری با محوریت تامی آنجلو را تقدیم گیمر ها کرد و مراحل آن شدیدا جذاب بود که هنوز هم در خاطر مخاطبین باقی مانده. نسخه ی دون آن در سال ۲۰۱۰ از راه رسید و به اندازه ی قسمت اول دوست داشتنی نبود ولی کماکان با تمام نواقصش در مجموع داستانی خوب و ماموریت هایی با تنوع زیاد در اختیارمان می گذاشت. آخرین نسخه از سری مافیا هم مافیا۳ بود که در سال 2016 عرضه شد.حال نیز شاهد انتشار نسخه ی بازسازی شده مافیا1 خواهیم بود. 


استودیوی سارنده یعنی Hangar13 در بیانیه ای دلایل خود را آورده است: 
این بازی قرار بود در روز ۲۸ آگوست (۷شهریور) منتشر شود. اما تاریخ عرضه ی آن به ۲۵سپتامبر(۴مهر) موکول شده است . البته این فقط یک تاخیر بک ماهه است که طبق گفته ی سازندگان بازی به خاطر مشکلات پیش آمده به دلیل بیماری کووید۱۹ یا همان ویروس کرونا اتفاق افتاده است. 
ساخت بازسازی مافیا پروژه ای هیجانی برای ما بوده و بسیاری از توسعه دهندگان بازی در ساخت بازی اصلی مافیا همکاری داشته اند. وهمه ی ما اطمینان حاصل پیدا کرده ابم تا تجربه ای ارتقا یافته از آن بازی کلاسیک خلق کنیم امیدواریم تاخیری که پیش آمده در عرضه این بازی باعث زوده شدن نسخه ی بازسازی شده بازی مافیا از هرگونه مشکلات گرافیکی یا گیم پلی باشد از این که مارا درک کرده اید تشکر می کنیم.