آغاز استریم Dr Disrespect از یوتیوب و بازگشت Shroud به توییچ

ویدا باقری
۲۲ مرداد ۱۳۹۹
آغاز استریم Dr Disrespect از یوتیوب و بازگشت Shroud به توییچ
چندی پیش در اوایل تیرماه حساب کاربری توییچ Dr.Disrespect برای همیشه مسدود شده و به نظر نمی رسید که توییچ قصد بازگرداندن صفحه ی او را داشته باشد. Dr.Disrespect این بار استریم خود را از یوتیوب آغاز کرد. این در حالی است که یکی دیگر از بهترین استریمرهای دنیا به نام مایکل گِرِشِک با نام مستعار «شِرود» که مدتی پیش به سرویس میکسر پیوسته بود بار دیگر به توییچ بازگشت.
چندی پیش در اوایل تیرماه حساب کاربری توییچ Dr.Disrespect برای همیشه مسدود شده و به نظر نمی رسید که توییچ قصد بازگرداندن صفحه ی او را داشته باشد. و جزئیات حذف حساب او همچنان نا مشخص است. این کار توییچ تمام رسانه های ویدیو گیم را نیز متمرکز خود کرده بود. 


اما تازه ترین خبری که به دست مان رسیده است بازگشت گای بیم که به نام مستعار Dr.Disrespect شهرت دارد، به استریم است که خبر خوشحال کننده ای برای طرفداران این گیمر به حساب می آید. زیرا طرفداران او از زمانی که حسابش در توییچ بسته شده بود از دیدن بازی های او محروم شده بودند. طرفداران دکتر دیس‌ریسپکت او را بیشتر به عنوان یک شخصیت سرگرم‌کننده می‌شناسند تا یک گیمر حرفه‌ای. او در استریم‌ها معمولا با یک تیپ ثابت حضور پیدا می‌کند. عینک آفتابی، سیبیل، پشت‌مو و جلیقه قرمز یا مشکی از المان‌های ظاهری شخصیت دکتر دیس‌ ریسپکت هستند.


Dr.Disrespect استریم خود را از یوتیوب آغاز کرد. و توییچ پلتفرم پخش استریم او نخواهد بود. او اولین پخش زنده ی خود را در هجدهم مرداد ماه ساعت ۱۱:۳۰ شب به وقت ایران آغاز کرد. او قبل از شروع استریم هایش ۱.۹۸ میلیون دنبال کننده در یوتیوب داشت اما اکنون حتما با شروع استریم خود این رقم بالاتر رفته است. 


DrDisrespect ، اما تصویری از خود نشان نداده بود او چند روز پیش یک ویدیوی ۳ دقیقه‌ای را در اینستاگرام و توییتر منتشر کرد. در این ویدیو، از پشت یک پنجره که قطرات باران روی آن می‌بارید، مشغول تماشای منظره شهر و خواندن یک آهنگ بود. این ویدیو ، حدود ۲۷۰ هزار بار در اینستاگرام و ۲.۸ میلیون بار در توییتر. دیده شده است. استریم او هم در توییتر فقط یک تصویر انیمیشنی از اتومبیلی در پمپ بنزین به همراه موزیک در حال پخش بود. جالب است که برای لحظاتی، بیش از ۳۳۰ هزار کاربر به ‌طور همزمان در حال تماشای همین تصاویر بودند.


یک منبع نزدیک به او گفته که Dr.Disrespect قصد دارد در پلتفرم های دیگر مثل Facebook Gaming و وبسایت اختصاصی خود Champions Club نیز فعالیت داشته باشد. درک کردن این رفتار او اصلا کار سختی نیست. گای بیم برای شرکت در جمع و فعالیت در کاری که دوست دارد بسیار دلتنگ است اما همچنان مشخص نیست که اصلا چرا از همان ابتدا این اتفاق رخ داد؟ توییچ برای مسدود شدن اکانت او هنوز هیچ گونه اظهر نظری نکرده است و ما از حذف و ناپدید شدن بک باره ی حساب گای بیم بی خبریم. اما هر اتفاقی که رخ داده به اندازه ای بد و ناگوار بوده که باعث بهم خوردن قرارداد پرسود میان یکی از مشهورترین استریمر های جهان با معروف ترین پلتفرم استریم بازی شده است. حال باید صبر کنیم تا ببینیم که آیا Dr.Disrespect در شروع کار مجدد خود به آن چه که میان او و توییچ رخ داده اشاره ای خواهد کرد؟ و یا با سپری کردن گذشته ی خود، شانسش را برای موفقیت در پلتفرم های دیگر ادامه می دهد؟


بازگشت Shroud به توییچ

نینجا هم هنوز تصمیم ثابت و دقیقی نگرفته اما استریمی روی توییچ انجام داده که به نظر نمی‌رسد قرارداد خاصی پشت آن باشد. این در حالی است که یکی دیگر از بهترین استریمرهای دنیا به نام مایکل گِرِشِک (به انگلیسی: Michael Grzesiek) که با نام مستعار «شِرود» (که قبلاً mEclipse بود) شناخته می‌شود، به توییچ بازگشت.


شراود یکی از استریمر های محبوب سرویس توییچ ، مدتی پیش به سرویس میکسر پیوسته بود. میکسر مایکروسافت چندان شناخته شده نبود اما توانسته بود به راحتی یکی از ستاره های توییچ را به سمت خود جذب کند. Shroudمدتی بعد اشاراتی به موضوع برگشتش به(توییچ) جایی که این کار را شروع کرده ، داشت تا اینکه با نشر توییت «دارم میام خونه» رسما تایید کرد. با به عرصه آمدن و بعد هم از هم پاشیدن Mixer تغییرات گیج کننده و مبهوتی برای بازیکنان و بینندگان به همراه داشت. اما این آشفتگی باعث شد تا یوتیوب، توییچ و فیسبوک گیمینگ سه مهره ی اصلی صنعت باشند. اما توییچ با اختلاف زیادی جزء محبوب ترین ها است و با اضافه شدن Shroud که یکی از بهترین استریمرهاست کار را برای رقبای خود سخت تر کرده است.