تاریخ انتشار بازی The Last of US Part 2 اعلام شد

ویدا باقری
۵ خرداد ۱۳۹۹
تاریخ انتشار بازی The Last of US Part 2 اعلام شد
سونی دیشب طی خبری تاریخ عرضه بازی The Last of Us 2 را 19 ژوئن(30 خرداد) اعلام کرد. این در حالیست که صحنه‌های کلیدی مهمی از گیم‌پلی بازی The Last Of Us 2 لو رفته است.
سونی دیشب طی خبری تاریخ عرضه بازی The Last of Us 2 را 19 ژوئن(30 خرداد) اعلام کرد. این در حالیست که صحنه‌های کلیدی مهمی از گیم‌پلی بازی The Last Of Us 2 لو رفته است.


خبر لغو عرضه‌ی یکی از بزرگترین بازی‌های امسال به دلیل بحران جهانی کووید ۱۹ منتشر شده بود. در این پی سونی ماه گذشته اعلام کرد که به خاطر مشکلات اخیر، از عرضه‌ی بازی در تمام نقاط دنیا مطمئن نیستند زیرا طبق گفته آنها امکان ارایه‌ی نسخه‌های کافی به تمام خریداران وجود نداشت. در نتیجه شاهد لغو عرضه این بازی تا زمانی نامشخص بودیم. اما سرانجام پس از یک ماه تعلیق، سونی رسما تاریخ عرضه‌ی نهایی بازی The Last of Us Part 2 را اعلام کرده است. طبق خبری که سونی دیروز منتشر کرد، این بازی در روز ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) سال جاری عرضه خواهد شد.


تفاوت وضعیت The Last of Us Part II با دیگر بازی‌های آینده، تمام شدن مراحل توسعه‌ی بازی پیش از جدی شدن مشکلات ناشی از کووید ۱۹ است. به همین دلیل پیش بینی می شود، سونی تاریخ ۱۹ ژوئن را در حالی انتخاب کرده که از وضعیت تولید نسخه‌های کافی برای خریداران مطمئن است.


زیرا نبود نسخه‌های کافی بازی به هنگام عرضه، آن هم برای یک بازی کاملا داستان-محور مثل The Last of Us Part II مشکل بزرگی محسوب می شود. و با توجه به اینکه همین حالا هم تعدادی از صحنه‌های کلیدی بازی و پایان آن به بیرون درز کرده‌اند و استودیوی بازی‌سازی ناتی داگ از طرفداران درخواست کرده است که مراقب اطلاعات غیررسمی بازی باشند. 


بیانیه سونی در واکنش به محتوای لو رفته این بازی

ما از این که یک نفر بدون اجازه یک ویدیو از محتوای بازی The Last of Us Part 2 قبل از انتشار بازی منتشر کند، سال‌ها کار سخت سازندگان را در ناتی داگ هدر دهد و تجربه این بازی را برای طرفداران نابود کند، ناامید شدیم. ما می‌خواهیم که همه بتوانند این بازی را همزمان تجربه کنند، همچنین از شما خواهش می‌کنیم که از دیدن و اشتراک گذاری این ویدیو خودداری کنید.

بیانیه توییتری ناتی داگ 

ما می‌دانیم که چند روز گذشته برای شما بسیار سخت بوده است. این که یک ویدیو قبل از انتشار بازی بخش‌هایی از بازی The Last of Us Part 2 را لو دهد، بسیار ناامید کننده است. لطفا از دیدن ویدیوها واسپویل شدن خودداری کنید و همچنین تجربه این بازی را برای دیگران اسپویل نکنید. این بازی به زودی منتشر می‌شود و مهم نیست که چه چیزی می‌شنوید یا می‌بینید، تجربه خود بازی چیز دیگری‌است.


داستان اصلی 

یکی از کارکنان ناراضی استودیو ناتی داگ ویدیو‌های مهمی از بازی منتشر کرده است که در این میان می‌توان به منوی بازی، بخش‌های مهمی از گیم‌پلی و صحنه‌های کلیدی از داستان بازی اشاره کرد. متاسفانه این ویدیو‌ها بخش‌های کوچک و بزرگی از داستان بازی را لو می‌دهند. کمپانی سونی (Sony) و استودیو ناتی داگ به دنبال حذف کردن این ویدیو‌ها هستند اما ویدیو‌ها در سراسر اینترنت و انجمن‌های بازی پخش شده‌اند و در حال حاضر بسیاری از کاربران مشغول بحث راجع به همین موضوع هستند.