جانی دپ رسوا شد و نتوانست قاضی و هیات منصفه ی پرونده را قانع کند!

ویدا باقری
۱۶ آبان ۱۳۹۹
جانی دپ رسوا شد و نتوانست قاضی و هیات منصفه ی پرونده را قانع کند!
بالاخره طولانی‌ ترین و جنجالی‌ترین پرونده ی رسانه‌ای- خانوادگی دو چهره ی سرشناس سینما به پایان رسید. قاضی دادگاه در صبح روز دوشنبه یک رای ۱۲۸ صفحه‌ای صادر کرد و در آن اعلام کرد که گزارش سان و ادعاهای خانم امبر هرد علیه جانی دپ را پذیرفته است و متقاعد شده که جانی ستاره ی هالیوودی دست بزن داشته و بارها همسرش را کتک زده است. همچنین بیان داشت دست ‌کم در ۱۲ مورد از ۱۴ مورد ادعایی که علیه دپ داشتند درست بوده و شکایت جانی وارد نیست.
چندی پیش درباره ی اختلافات و ادعاهای جانی دپ، هنرپیشه، تهیه‌کننده، موسیقی ‌دان، فیلم‌نامه ‌نویس و کارگردان فیلم مشهور آمریکایی‌ و امبرهرد یک هنرپیشه ی محبوب و پرطرفدار صحبت کرده بودیم. جدایی این دو یکی از جنجالی ترین موارد طلاق در هالیوود در سال های اخیر بوده که علاوه بر هزینه های مالی برای دپ، نقش زیادی در بیکار شدن و عدم تمایل کارگردانان برای کار با او داشته است.


همانطور که گفته بودیم داستان زندگی این دو عاشق دلسوخته مدتی بعد از ازدواجشان مثل بمب ترکید و بر سر زبان ها افتاد . امبرهرد مدعی شده بود که جانی دپ تحت تاثیر مواد مخدر قرار می گیرد و بارها او را مورد ضرب و شتم قرار داده است و از طرفی نیز جانی دپ ادعاهای امبرهرد را رد می کرد و می گفت که تمام این ادعاها یک توطئه است تا او از چشم طرفدارانش بیوفتد . همچنین ادعا می کرد که امبرهرد به او خیانت کرده و با بازیگران مشهوری چون لئوناردو دیکاپریو و چنینگ تیتوم رابطه ی نامشروع داشته است.


مدتی از این خبرها گذشت که جانی دپ در امریکا در پرونده ای جداگانه علیه امبر هرد به خاطر بدنام کردنش شکایت کرد و درخواست ۵۰ میلیون دلار غرامت به خاطر از دست دادن نقش معروفش در مجموعه فیلم های «دزدان دریای کارائیب» (Pirates Of The Caribbean).کرد.او در شکایت خود از اسناد جدیدی رونمایی کرد که ادعا داشت امبرهرد با همدستی دوستانش داستان ساختگی کتک زده شدن توسط دپ در خانه را مطرح کرده است. تیم حقوقی جانی دپ هم به ریاست دیوید شروبورن در بیانیه‌ای کتبی اعلام کردند که خانم هرد فحاش بود، نه جانی دپ. 

رای دادگاه پرونده همسر آزاری

با تمام این اوصاف اکنون طبق جدیدترین اخبار سینما باخبر شدیم که امبرهرد، جانی دپ را متهم کرده است و قاضی و هیات منصفه پرونده را علیه جانی دپ بستند. روزنامه ی سان که درباره ی خشونت های جانی دپ نسبت به همسرش امبرهرد توضیحاتی داده بود خشم جانی را برانگیخت و باعث شد تا جانی به خاطر اتهام به خشونت از آن ها شکایت کند اما سرانجام آقای نیکول قاضی دادگاه در صبح روز دوشنبه یک رای ۱۲۸ صفحه‌ای صادر کرد و در آن اعلام کرد که گزارش سان و ادعاهای خانم امبر هرد علیه جانی دپ را پذیرفته است و متقاعد شده که جانی ستاره ی هالیوودی دست بزن داشته و بارها همسرش را کتک زده است. همچنین بیان داشت دست ‌کم در ۱۲ مورد از ۱۴ مورد ادعایی که علیه دپ داشتند درست بوده و شکایت جانی وارد نیست. اینگونه شد که طولانی‌ ترین و جنجالی‌ترین پرونده ی رسانه‌ای- خانوادگی این دو چهره ی سرشناس به پایان رسید. جان دپ رسوا شد و نتوانست قاضی دادگاه را قانع کند.