پلی استیشن 5 عرضه شد!

ویدا باقری
۲۴ آبان ۱۳۹۹
پلی استیشن 5 عرضه شد!
کنسول ps5 در تاریخ ۱۲ نوامبر (مصادف با ۲۲ آبان) در کشورهای مختلف سر و صدای زیادی در بازارهای جهانی به پا کرده است. جالب است که موجودی این کنسول عالی و چشم نواز نیز در همان اوایل فروش خود در کشور ژاپن به اتمام رسید. قیمت مدل معمولی این کنسول در آمریکا، ۴۹۹ دلار (۶۲۹ دلار کانادا) ، و مدل دیجیتالی آن، ۳۹۹ دلار (۴۹۹ دلار کانادا) است.
چندی پیش مقاله ای درباره ی پلی استیشن5 و اطلاعات موجود درباره ی آن منتشر کردیم. حال با عرضه شدن این کنسول در تاریخ ۱۲ نوامبر (مصادف با ۲۲ آبان) در کشورهای مختلف سر و صدای زیادی در بازارهای جهانی به پا کرده است. جالب است که موجودی این کنسول عالی و چشم نواز نیز در همان اوایل فروش خود در کشور ژاپن به اتمام رسید. البته که برخی از خرده فروشان این دستگاه را انبار کرده و با قیمت بالاتری می فروشند. در ادامه تاریخ عرضه و قیمت این دستگاه را در کشورهای مختلف خواهیم گفت اما قبل از آن نکته ای را برایتان بازگو می کنیم.
بعد از گذشت چند ماه از قیمت کنسول های جدید عرضه شده کم می شود و بعضی از نقص هایی که در نسخه پیدا می شود نیز بر طرف می شود و در نتیجه شما می توانید آن را با پرداخت هزینه ی کمتر و مزایای بیشترخریداری کنید. پس پیشنهاد می کنیم چند ماهی برای خرید این کنسول تازه عرضه شده صبر کنید.

تاریخ عرضه و قیمت ps5 در کشورهای مختلف

عرضه ی پلی استیشن5 در کشورهای آمریکای شمالی و مکزیک، در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ یعنی (۲۲ آبان ۱۳۹۹) بود. قیمت مدل معمولی این کنسول در آمریکا، ۴۹۹ دلار (۶۲۹ دلار کانادا) ، و مدل دیجیتالی آن، ۳۹۹ دلار (۴۹۹ دلار کانادا) است. و قیمت نسخه ی معمولی آن در مکزیک ۱۳۹۹۹ پزو مکزیک، و نسخه ی دیجیتال آن ۱۱۴۹۹ پزو مکزیک است.


اما عرضه ی این کنسول پرفروش در کشورهای برزیل، بریتانیا و اروپا در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰ یعنی (۲۹ آبان ۱۳۹۹) است. که هرکدام قیمت خاص خود را دارند. نسخه ی معمولی ps5 در برزیل به قیمت ۴۶۹۹ رئال برزیل و نسخه ی دیجیتالی آن ۴۱۹۹ رئال برزیل است و نسخه ی معمولی ps5 در بریتانیا ۴۴۹ پوند، و نسخه ی دیجیتالی آن ۳۵۹ پوند است. همچنین مدل معمولی و دیجیتالی آن در اروپا نیز به ترتیب به قیمت های ۴۹۹ یورو و ۳۹۹ یورو می باشد.


فروش آنلاین پلی استیشن5

شرکت سونی تاکنون نسل‌های یک تا چهار ps5را عرضه کرده است که به گفته ی بعضی فروشندگان پلی‌استیشن مدل‌های ۱ و ۲ این کنسول دیگر نیست و اگر در بازار ایران هم پیدا شوند، به احتمال زیاد دسته دوم هستند.
اطلاعات دیگری که به تازگی به دست آورده ایم این بود که پلی استیشن5 علی‌رغم قدرت بسیار بیشتر نسبت به پلی‌استیشن ۴ پرو، برق کمتری نسبت به این کنسول مصرف خواهد کرد که این امر نظر مخاطبان را جلب کرده است. 


فروش این کنسول جذاب و پرقدرت بسیار زیاد است که می توان گفت ویروس کرونا در این فروش بی تاثیر نیست. زیرا اکثر مردم به دلیل شیوع این بیماری خانه نشین شده اند و برای از بین بردن فشار روانیشان به بازی رو آورده اند. شرکت سونی نیز به سلامتی و امنیت جان مشتریان خود بسیار اهمیت می دهد و به همین خاطر تمام فروش های خود را به فروش اینترنتی محدود کرده است. تا با فروش آنلاین فاصله ی اجتماعی رعایت شود و جان مشتریانش به خطر نیوفتد.