بیت کوین با عبور از مرز 23 هزار دلار رکورد شکست!

ویدا باقری
۲۹ آذر ۱۳۹۹
بیت کوین با عبور از مرز 23 هزار دلار رکورد شکست!
بیت کوین در روز پنجشنبه به رکورد جدیدی دست یافت و با افزایش 9 درصدی به ارزش ۲۳۲۵۶.۹۲ دلار رسید. به نقل از خبرگزاری های معتبر ارزش بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به قیمت 23 هزار دلار رسیدروند رو به رشد بیت کوین در سال 2020 باعث شده که افراد زیادی به این ارز دیجیتال روی آورند.
بیت کوین در روز پنجشنبه به رکورد جدیدی دست یافت و با افزایش 9 درصدی به ارزش ۲۳۲۵۶.۹۲ دلار رسید. به نقل از خبرگزاری های معتبر ارزش بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به قیمت 23 هزار دلار رسید. روند رو به رشد بیت کوین در سال 2020 باعث شده که افراد زیادی به این ارز دیجیتال روی آورند.


قابل ذکر است  که قیمت بیت کوین در سال 2020 سه برابر شده است. تحلیلگران ارزهای دیجیتال پیش بینی می کنند که این روند در سال 2021 نیز رو به رشد خواهد بود. به عقیده بعضی این افزایش قیمت به دلیل باعث تقویت بیت کوین شده و به اعتقاد برخی دیگر ضعف دلار و فشار تورم باعث رشد بیت‌کوین بوده است.


بیت کوین به جای طلا و دلار

به پیش‌بینی مفسران و تحلیلگران اقتصادی ممکن است نسبت قیمت بیت کوین به طلا به 100 برسد در حالیکه این رقم در حال حاضر برابر با 12 است. در حال حاضر بیت کوین به عنوان یک دارایی ارزشمند در دوران سخت شناخته می‌شود که می‌تواند به یک ذخیره جهانی تبدیل شود و باعث کاهش ارزش دلار آمریکا شود. مدیرعامل هاکسرو عقیده دارد که اگر بیت کوین همین روند افزایشی خود را حفظ کند به زودی به رقم 36 هزار دلار خواهد رسید.


در چند مدت اخیر به دلیل نگرانی سرمایه گذاران آمریکایی در بازارهای سنتی و جذب تمایل افراد به ارزهای دیجیتال سبب ورود قابل توجهی از ارزهای دیجیتال از آسیای جنوب شرقی به آمریکا شده است و همین روی آوردن بی سابقه افراد به ارزهای دیجیتال و همزمان کاهش نرخ طلا سبب افزایش قیمت این ارز دیجیتالی شده است.


بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ که در گذشته به دلیل ابهامات بسیار در بازارهای دیجیتال رغبت چندانی به سرمایه گذاری در این بازار را نداشته اند، افزایش نظارت و وضع مقررات برای بازار ارزهای دیجیتال در آمریکا تا حدی این نگرانی‌ها را برطرف کرده و توجه سرمایه داران را معطوف کرده است. یکی از موسسات کارشناسی بازار ارزهای دیجیتال، می‌گوید بسیاری از صاحبان قدیمی بیت‌کوین پس از افزایش ناگهانی بهای آن در ماه نوامبر بخش زیادی از دارایی‌های خود را فروخته‌اند و به احتمال فراوان روند رو به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ادامه پیدا خواهد کرد.