مشکلات گرافیکی و باگ های زیاد نسخه کنسولی بازی سایبرپانک۲۰۷۷

ویدا باقری
۳ دی ۱۳۹۹
مشکلات گرافیکی و باگ های زیاد نسخه کنسولی بازی سایبرپانک۲۰۷۷
بر خلاف انتظار گیمرها، مشکلات زیادی با اجرای این بازی بر روی کنسول‌های Xbox و PlayStation همراه بود که باعث نارضایتی بسیاری ازطرفداران شد و به همین خاطربرخی از دارندگان نسخه کنسول بازی Cyberpunk 2077 تصمیم گرفتند بازی خود را پس بدهند.
سی دی پراجکت رد(CD Projekt Red) یک استودیوی بازی سازی لهستانی است که جدیدترین محصول آن بازی سایبرپانک۲۰۷۷ (به انگلیسی Cyberpunk 2077)می باشد. این بازی دوست داشتنی بسیارهیجان انگیز، سنگین و بزرگ‌ سالانه، دارای محتوای خشن، عمیق، سورئال و بسیار احساسی و تکان دهنده است که مخاطب را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد.


سایبرپانک پس از سال ها انتظار منتشر شد و سریع‌ترین فروش در بین بازی‌های PC را به خود اختصاص داد. اما بر خلاف انتظار گیمرها، مشکلات زیادی با اجرای این بازی بر روی کنسول‌های Xbox و PlayStation همراه بود که باعث نارضایتی بسیاری ازطرفداران شد و به همین خاطربرخی از دارندگان نسخه کنسول بازی Cyberpunk 2077 تصمیم گرفتند بازی خود را پس بدهند.


این بازی از لحاظ کیفیت بصری بسیار ضعیف است و همچنین باگ ها و مشکلات فنی زیادی بر روی کنسول های نسل هشتمی دارد البته باید گفت که استودیوی سی‌ دی پراجکت قبلا اقرارکرده بود که زمان کافی برای بهبود عملکرد بازی Cyberpunk 2077 بر روی کنسول‌های نسل هشتم به کار نبرده است. و درهمین خصوص شرکت سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (SIE) اعلام کرد که بازی Cyberpunk 2077 از PlayStation Store حذف خواهد شد و تمام بازیکنانی که نسخه ‌ی پلی‌استیشن ۴ این عنوان را روی استور پلی‌استیشن خریده بودند می توانند بازپرداخت پولشان را دریافت کنند. دراین راستا به دلیل نارضایتی و اعتراضات طرفداران بازی Cyberpunk 2077 ارزش سهام شرکت سی دی پراجکت رد29% کاهش پیدا کرد.


استودیوی سی دی پراجکت رد هات‌فیکس ۱.۰۵ بازی Cyberpunk 2077 را برای حل مشکلات روی کنسول‌های PlayStation و Xbox منتشر کرد.
به دلیل اعتراضات گسترده ی بازیکنان، استودیوی سی دی پراجکت رد هات‌فیکس ۱.۰۵ بازی Cyberpunk 2077 را برای حل مشکلات روی کنسول‌های PlayStation و Xbox منتشر کرد. هرچند که سونی به این استودیو امان نداد و این بازی را از PlayStation Store خود حذف کرد. اما قابل ذکر است که این نسخه از Hotfix مشکلات زیادی را برطرف کرده است.


در ادامه برخی از این تغییرات را برایتان بازگو می کنیم.
مشکل کرش کردن بازی به هنگام اجرا برطرف شده است.
زمان واکنش شخصت‌های غیرقابل کنترل (NPC) بهتر شده است
تعداد تیرهای مورد نیاز برای کشتن شهروندان اصلاح شده است.
ایکون Silencer اکنون در فهرست نشان داده می‌شود.
تعداد تیرهای مورد نیاز برای کشتن شهروندان اصلاح شده است.
Jackie دیگر در بخش‌های The Pickup و The Heist ناپدید نمی‌شود.
درهای آسانسور بدون هیچ مشکلی در بخش The Heist باز می‌شوند.
بسته نشدن فهرست بلافاصله بعد از ترک خودرو اصلاح شده است.
مشکل دنبال شدن ٰV توسط Dum Dum بعد از تمام شدن بخش The Pickupرفع شده است.
و...