تاریخ برگزاری رویداد E3 2021 اعلام شد!

ویدا باقری
۲۵ فروردین ۱۴۰۰
تاریخ برگزاری رویداد E3 2021 اعلام شد!
در سال گذشته با ظهور کنسول های جدید ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اس، اغلب بازیکنان ازرویداد دیجیتالی ۲۰۲۰ E2 انتظارات زیادی داشتند، اما شیوع کرونا و فراگیری آن در همه دنیا باعث شد که این مراسم لغو شود، امابه دلیل گسترش ویروس کرونا، اجازه برگزاری رویداد حضوری ۲۰۲۱ ES صادر نشد، احتمال می رود که در رویداد دیجیتالی E3 برگزاری مراسم به صورت دیجیتالی و آنلاین انجام می گیرد.

تماشای E3 2021 رایگان خواهد بود

در طول این سالها، شرکت هایی از جمله الکترونیک آرتز، نینتندو، مایکروسافت، بلیزارد، یوبی‌سافت، Take-Two Capcom و سونی جهت معرفی بازی های جدید خود مراسم اختصاصی برگزار می‌کردند و مراسم E3 که بزرگترین و مهمترین رویداد را در صنعت بازی های ویدیویی در لس آنجلس در آمریکای شمالی، رونمایی می کرد دیگر به مانند قبل شور و هیجان همیشگی خود را نداشت.

 

 

در سال گذشته با ظهور کنسول های جدید ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اس، اغلب بازیکنان از رویداد دیجیتالی ۲۰۲۰ E2 انتظارات زیادی داشتند، اما شیوع کرونا و فراگیری آن در همه دنیا باعث شد که این مراسم لغو شود، اما هم اکنون Electronic Entertainment Expo انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری (ESA) آماده همکاری با کمپانی های بزرگ برای برگزاری مراسم باشکوه است.

 

 

تمام نمایش‌های مهم این مراسم قبل از اعلام رسمی فاش شده بودند، اما این در صورتی بود که مراسم به طور فیزیکی برگزار می‌شد، اما به دلیل گسترش ویروس کرونا، اجازه برگزاری رویداد حضوری ۲۰۲۱ ES صادر نشد و علاقه مندان اجازه شرکت در این مراسم را نداشتند، احتمال می رود که در رویداد دیجیتالی E3 برگزاری مراسم به صورت دیجیتالی و آنلاین انجام می گیرد.

 

 

شبکه اجتماعی توییتر در صفحه رسمی خود تایید کرد که حضور در رویداد دیجیتال E2021 برای همه افراد رایگان خواهد بود و شرکت کنندگان نیازی به تهیه بلیط ندارند و هیچ بخشی از رویداد به پرداخت پول نیاز ندارد. در سال گذشته «جف کیلی» رویداد Summer Game Fest را به‌عنوان یک بستر جایگزین مراسم ES جهت نمایش برنامه‌های جدید اجرا کرد و اخبار بازی‌های جدید را به دست مخاطبان برساند.

 

 

آیا شرکت سونی در نمایشگاه حضور پیدا میکند؟

شرکت SONY یکی از شرکت هایی بود که بعد از حضور موثر و پررنگ در این مراسم، برای اولین بار از برگزاری کنفرانس مطبوعاتی در این رویداد خودداری کرد و دیگر کمپانی ها و مدیران سابق هم، دیگر علاقه چندانی به شرکت در این نمایشگاه را نداشتند. شایان ذکر است که به نظر می رسد سونی یک بار دیگر غایب است، اما این احتمال وجود دارد که این شرکت برای سومین سال متوالی از این نمایشگاه چشم پوشی کند.

 

 

 تاریخ برگزاری E3 2021 توسط ESA اعلام شد

انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری (ESA) تمام تلاش خود را کرد تا شرکت های سرشناس را دوباره حاضر به حضور در این رویداد کند و مراسم را به بهترین شکل ممکن برگزار کند، در این رویداد مهیج، شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، Konami (کونامی)، Take Two (تیک تو)، Ubisoft (یوبیسافت)، Koch Media (کوچ مدیا)، Interactive (اینتر اکتیو)، Nintendo ( نینتندو) و Warner Bros (وارنر براز) ، Interactive Entertainment (اینتراکتیو اینتر تین منت)، Capcom (کپکام)، شرکت خواهند کرد.

 

 

خبر ها حاکی از آن است که افتتاحیه این رویداد در ۲۴ خرداد سال ۱۴۰۰ مصادف با ۱۴ ژوئن سال جاری میلادی میباشد و این مراسم تا ۲۷ خرداد 1400 ادامه دارد. به احتمال زیاد رویداد E3 2021 ترکیبی از چند برنامه دو یا سه ساعته خواهد بود که در طی چند روز به معرفی عناوین مختلف و اصلی، در کنار بازی‌های Indie و رو به پیشرفت می‌پردازد که در کنار صحبت‌های سازندگان و کارگردانان پخش خواهد شد.