راهنمای خرید پاور بانک و نکات مهمی که پیش از خرید باید بدانید!

ویدا باقری
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
راهنمای خرید پاور بانک و نکات مهمی که پیش از خرید باید بدانید!

راهنمای خرید پاور بانک

اگرچه ابزارهای مدرن مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها روز به روز قدرت بیشتری می یابند، عمر باتری یکی از بخش هایی است که تقریباً همه آنها هنوز فاقد آن هستند. همچنین، افزایش وابستگی ما به تلفن های هوشمند این مسئله را ضروری می کند که در صورت تمام شدن شارژ تلفن هوشمند در یک جلسه مهم، باید به چیزی رجوع کنیم. احتمالاً به همین دلیل است که این روزها پاور بانک ها تقریباً به یک ضرورت تبدیل شده اند.

 

چند نکته برای خرید پاوربانک که باید به آنها توجه کنید:

 

 

1- ظرفیت پاور بانک

اگر بخواهید چندین بار دستگاه‌های الکترونیکی خود را شارژ کنید، باید به میزان ظرفیت پاوربانک توجه کنید، لپ تاپ ها به انرژی بیشتری نسبت به تلفن های هوشمند نیاز دارندو تلفن هوشمند می‌توانند با یک پاور بانک 3.350 میلی آمپر شارژ شود اما یک لپ‌تاپ به انرژی بیشتری احتیاج دارد و به پاور بانک لپ تاپ نیاز دارد.

 

 

2-توجه به ورودی و خروجی و گزینه های اتصال به usb و شارژ

همیشه مشخصات ورودی و خروجی را بررسی کنیدکه چه دستگاه‌های با پاور بانک شما سازگارهستند. انعطاف پذیری یکی از ویژگی های اصلی پاور بانک ها است. باید بتواند چندین دستگاه را همزمان شارژ کند. پاوربانک های زیادی در بازار موجود است و انواع مختلفی از اتصالات را به همراه دارند، این موارد برای اتصال پاوربانک ها به چندین ابزار همراه مانند تلفن های هوشمند، تبلت ها و دوربین ها مهم هستند.

 

 

3 -قیمت و کیفیت

اگر به دنبال یک پاوربانک مناسب و متناسب با نیازهای خود هستید، باید فراتر از توجه به شکل ظاهری آنها فکر کنید. به مشخصات نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که چه مشخصاتی برای استفاده شما از پاوربانک مهم است. گاهی اوقات یک مدل ارزان تر با نیازهای شما مطابقت ندارد و پاوربانک ارزان قیمت ممکن است تا زمانی که شما می خواهید دوام نیاورد. دلیل دیگر برای خوب نگاه کردن به نسبت قیمت و کیفیت، اضافه بار است. برخی از پاوربانک های ارزان قیمت می توانند به دستگاه های الکترونیکی شما  آسیب برسانند.

 

 

4-اندازه

توجه به اندازه پاور بانک موضوعی که باید به آن توجه کنید، اندازه پاور بانک بسیار مهم است، زیرا شما باید پاور بانک را با خود حمل کنید، یک پاور بانک برای تلفن هوشمند یا رایانه در کیف یا جیب شما جای می گیرد اما اگر اندازه پاوربانک بزرگتر باشد مانند پاور بانک لپ تاپ در کوله پشتی کیف دستی شما جای می گیرد.

 

 

5-آمپر

علاوه بر ظرفیت پاوربانک، آمپراژ نیز بسیار مهم است. میزان آمپر به شما می گوید پاوربانک با چه سرعتی دستگاه های الکترونیکی شما را شارژ می کند.

 

 

6- توجه به کیفیت

به دنبال کیفیت ساخت باشید، ویژگی مهم دیگر پاوربانک کیفیت ساخت است. کیفیت کلی پاور بانک نه تنها عملکرد آن را تعیین می کند، بلکه سرعت و دقت انتقال انرژی از آن به دستگاه شارژ را نیز تعیین می کند. پاور بانک با کیفیت پایین، نه تنها دستگاه شما را به طور نامناسب شارژ می کند بلکه می تواند به آن آسیب برساند.

 

 

7- وجود شاخص LED بر روی پاور بانک

چراغ های نشانگر LED در یک پاوربانک می توانند به موارد بسیاری از جمله سطح باتری و وضعیت شارژ کمک کنند. بنابراین هر زمان که ممکن است، باید یک پاوربانک با چراغ های روشن LED نشانگر خریداری کنید.

 

 

8- نام تجاری مناسب و برند مطرح

در زمان خرید پاور بانک، باید به دنبال یکی از مارک های معتبر بروید. دلیلش این است که این موارد بیشتر شامل اجزای داخلی مانند باتری و مدارهای شارژ می شوند. مارک های بسیاری وجود دارند که پاوربانک ها را با ظرفیت های بالا با قیمت پایین ارائه می دهند ، اما به یاد داشته باشید که ابزارهای گران قیمت خود را به این دستگاه ها متصل می کنید.

 

 

9-توجه به ایمنی و ساخت پاور بانک با باتری لیتیوم-پلیمر درجه بالا

وقتی صحبت از دستگاه های موبایل می شود، امنیت یک نگرانی اساسی است. بسیاری از کاربران شب ها هنگام خواب تلفن های هوشمند خود را شارژ می کنند که این امر به طور بالقوه می تواند منجر به مشکل شود. پیل های قدرت کم کیفیت که در برخی از پاوربانک ها نصب شده اند، می توانند به دلیل شارژ بیش از حد منفجر شوند. این می تواند نه تنها به دستگاه های شما آسیب برساند، بلکه عواقب جدی تری نیز به دنبال دارد.

 

 

10- کابل

کیفیت کابل نیز بسیار مهم است زیرا میزان شارژ پاور بانک شما را تعیین می کند. در کنار این، یک کابل با کیفیت نیز از دستگاه شما در برابر برق ناگهانی و گرم شدن بیش از حد محافظت می کند. بنابراین، مطمئن شوید که پاوربانک شما همراه با کابل است و فقط از آن برای شارژ دستگاه و بسته باتری استفاده می کنید.

 

 

نکاتی درباره استفاده از پاور بانک

-از پاوربانک میتوانید برای بیش از یک دستگاه استفاده کنید، پاور بانک برای شارژ تلفن های هوشمند در مواقعی که هیچگاه حتی برای شارژ کردن در اختیار نداریم مفید هستند. شما می توانید علاوه بر تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت خود را با استفاده از پاور بانک شارژ کنید و همچنین می توانید برای روشن کردن چراغ ال ای دی با استفاده از usb از آن استفاده کنید.

 

 

- به طور مرتب پاوربانک خود را شارژ کنید. وقتی شما پاور بانک را شارژ نکنید انرژی و برق ذخیره خود را از دست میدهد، اگر که ماه‌ها یا سال‌ها از آن استفاده نکرده اید باید هر چند وقت یکبار آن را شارژ کنید، در این صورت شما عمر پاوربانک خود را افزایش می دهید.