معرفی و تاریخ انتشار سریال لوکی

ویدا باقری
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
معرفی و تاریخ انتشار سریال لوکی
لوکی، یک مینی‌سریال آمریکایی است، این سریال توسط مارول استودیوز ساخته شده‌است و نویسنده اصلی این سریال والدرون است و کیت هرون به عنوان کارگردان در این سریال کار می‌کند.

لوکی، یک مینی‌سریال آمریکایی است، این سریال توسط مارول استودیوز ساخته شده‌است و نویسنده اصلی این سریال والدرون است و کیت هرون به عنوان کارگردان در این سریال کار می‌کند.

 

 

روند ساخت سریال لوکی در ژانویه 2020 آغاز شد اما شیوع کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا باعث شد تا روند ساخت سریال لوکی و بسیاری دیگر از مجموعه‌های تلویزیونی و آثار سینمایی، با مشکلات زیادی روبرو شود. از همین رو چند ماهی می‌شود که روند ساخت تمام سریال‌های مارول هم با مشکل مواجه شده است.

 

 

پخش سریال Loki از تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ در روز جمعه (۲۱ خرداد ۱۴۰۰) آغاز خواهد شد. سریال قرار است از دیزنی+ پخش شود.این سریال در 6 قسمت تولید شده و مدت زمان پخش هر قسمت از سریال لوکی 40 تا 50 دقیقه میباشد. ژانر این سریال ابر قهرمانی و علمی تخیلی است. قبلا هم تیزر کوتاهی از این سریال منتشر شده بود که بسیار کوتاه بود، در این داستان با دنیا‌ها و زمان‌های مختلفی روبرو خواهیم شد.


بازیگران سریال لوکی

 

 

تام هیدلستون که به عنوان بازیگر، تهیه کننده و اجرا کننده موسیقی های انگلیسی است و به عنوان مردی که طی سالیان اخیر نقش کاراکتر لوکی را ایفا کرده بود در این فیلم در نقش موبیس ام موبیس، و نقش اصلی این مجموعه را بازی میکند و همچنین ریچاردای گرانت، هنرپیشه ای است که اهل بریتانیا است و از سال ۱۹۸۷ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است نیز در این سریال بازی میکند.

 

 

اوون ویلسون که یک بازیگر کمدین و فیلمنامه نویس آمریکایی است نیز در این سریال ایفای نقش میکند. و همچنین گوگو امبتارا هنرپیشه سینما و اهل انگلستان است و فعالیت خود را از سال ۱۹۰۴ میلادی آغاز کرده است، سوفیا دی مارتین و وونمی موساکواز دیگر بازیگرانی هستندکه درسریال Loki حضور دارندو به ایفای نقش پرداخته اند.

اولین تریلر سریال مارول Tom Hiddleston تام هیدلستون است که نقش خود را به عنوان لوکی تکرار میکند. دراین فیلم لوکی دارای شخصیت شرور است و به تغییر شکل معروف است و به عنوان برادر ناتنی خدای رعد و برق در اساطیر نورس یعنی ثور میباشدکه دیگرزیر سایه برادرش هم نیست و جسورتر و قدرمندتر هم شده است.

 

 

 توانسته از تمام اتفاقات جان سالم به در ببرد و بعد از دسترسی به تسرکت، سوار بر ماشین زمان شود و تاریخ بشریت را دستکاری میکند، و بعداز این ماجرا دچار دردسرهای جدیدی میشود. او بار‌ها در فیلم‌های سری Avengers، هم نقش مثبت بازی کرده هم نقش منفی. می‌توان انتظار داشت که این سریال نیز با استقبال خوبی از سمت کاربران همراه شود.

هیدلستون شخصیتی است که در دنیای مارول تاکنون توانسته در شش فیلم در نقش لوکی ایفای نقش کند، اولین قسمت از فیلم او ثور بود که در سال ۲۰۱۱ پخش شد،و هم اینکه در فیلم انتقام جویان در نقش کوتاهی بازی کرد.

 

 

فیلمبرداری این سریال در ژانویه ۲۰۲۰ با عنوان کاری رودخانه تفریحی با کارگردانی هرون آغاز شد، تومن دو رالد فیلمبرداری این سریال را به عهده داشت و مکان فیلمبرداری این سریال در منطقه کلانشهری آتلانتا بود.