راهنمای خرید صندلی گیمینگ مناسب

ویدا باقری
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
راهنمای خرید صندلی گیمینگ مناسب
اگر اهل بازی هستید، به صندلی مخصوص بازی با کیفیت بالا احتیاج دارید با این حال، انتخاب محصول مناسب کار ساده ای نیست، زیرا گزینه های زیادی در بازار موجود است. برای لذت بیشتر از تجربه بازی خود، باید هنگام انتخاب صندلی بازی، به نکات مهم توجه کنید

صندلی مخصوص بازی برای گیمرها، تجهیزات ضروری است. زیرا آنها باید وقت زیادی را برای نشستن جلوی رایانه شخصی یا کنسول بازی بگذرانند. اگر اهل بازی هستید، به صندلی مخصوص بازی با کیفیت بالا احتیاج دارید با این حال، انتخاب محصول مناسب کار ساده ای نیست، زیرا گزینه های زیادی در بازار موجود است. برای لذت بیشتر از تجربه بازی خود، باید هنگام انتخاب صندلی بازی، به نکات مهم توجه کنید:راحتی صندلی و ارگونومی

 

 

ارگونومی مهمترین نکته ای است که هنگام خرید صندلی مخصوص بازی باید در نظر گرفت، صندلی بازی ارگونومیک صندلی است که به شما در حفظ وضعیت مناسب بدن کمک می کند، کمر درد را به حداقل می رساند.

 

 

صندلی های قابل تنظیم، بالشتک های نگهدارنده کمر و سرستون‌ها، دسته های 4 بعدی (که در همه ابعاد قابل تنظیم هستند)، تنها برخی از ویژگیهای است که می تواند به حفظ وضعیت کامل بدن و راحتی برای نشستن های طولانی مدت راتامین کند. اگر شما صندلی می خواهید که بدون ایجاد هرگونه درد مزمن بتوانید از انجام بازی خود بر روی آن لذت ببرید به این ویژگی توجه کنید.
کیفیت ساخت

 

 

مورد دوم در هنگام خرید صندلی مخصوص بازی، کیفیت ساخت آن است. هرچه کیفیت ساخت بالاتر باشد، احتمالاً طول عمر صندلی بازی شما بیشتر است. شما نمی خواهید روی صندلی ای سرمایه گذاری کنید که پس از چند هفته استفاده خراب شود،
صندلی مخصوص بازی باید از مواد با دوام و با کیفیت خوب ساخته شود.

 

 

متداول ترین موادی که در ساخت صندلی بازی استفاده میشود چرم است، چرم واقعی که با آن چرم اصل نیز گفته می‌شود ماده ای است که از طریق پوست دام و معمولاً پوست گاو تهیه می شود، اگرچه برای ساخت بسیاری از صندلی های بازی از مواد چرمی مصنوعی استفاده میکنند، ولی این جنس معمولاً استحکام کمتری نسبت به روکش چرم اصل دارد و روکش صندلی با چرم مصنوعی سریعتر ترک میخورد و مقاومت چرم مصنوعی از چرم اصل کمتر است.

 

 

روکش چرم اصل، در جریان آزادسازی رطوبت بهتر عمل می کند در نتیجه عرق را کاهش میدهد. همچنین برای روکش صندلی از چرم پی وی سی استفاده میشود، که از یک ماده پایه پوشانده شده در مخلوطی از پلی وینیل کلراید (پی وی سی) و مواد افزودنی تشکیل شده است که آن را نرمتر و انعطاف پذیرتر می کند.

 

 

چرم پی وی سی ماده ای مقاوم در برابر آب، آتش و لک است که باعث محبوبیت آن در تعداد بیشماری از کاربردهای تجاری می شود، به خصوص اگر شما درگیر نوعی بازی هستید که دوست دارید هنگام بازی از یک میان وعده و یا نوشیدنی خوش طعم لذت ببریداستفاده از این جنس صندلی را پیشنهاد میدهیم. قاب های با کیفیت بالاو ساخته شده ازجنس فلز، داشتن پایه های آلمینیومی، بالشتک با کیفیت نیز از جمله موارد در انتخاب صندلی با کیفیت است.


بازوها

 

 

شما به عنوان یک بازی کننده ، PC همچنین باید به دنبال یک صندلی مخصوص بازی با دسته های قابل تنظیم باشید. اگر روی صندلی بدون بازو نشسته اید ، باعث میشود فشار بیشتری بر روی شانه های شماوارد شودکه این موضوع منجر به درد گردن یا مچ دست می شود. بیشتر صندلی های مخصوص بازی رایانه ای دارای دسته های بازو هستند، اما اطمینان حاصل کنید که دارای ویژگی قابل تنظیم هستند، تا بتوانید آنها را متناسب با قد و بدن خود نصب کنید.


گنجایش وزن

 

 

این عامل مهم دیگری است که باید هنگام خرید صندلی مخصوص بازی بدانید،صندلی های مخصوص بازی دارای اندازه ها و ظرفیت های مختلف وزن هستند ، بنابراین باید بدانید که کدام یک برای وزن و قد بدن شما مناسب است .

 

قیمت

 

 

اگر تمام ویژگی های برتر یک صندلی مخصوص بازی را می خواهید، باید به دنبال مناسب ترین قیمت با توجه به ویژگی های صندلی گیمینگ باشید.


سازگاری با کنسول ها

برخی از صندلی های گیمینگ صدای محصور شده ای را در پشت سر قرار داده اند که اصواتی را که از کنسول شما مستقیماً در کنار گوش های شما پخش می شوند، پخش می کنند، برخی از صندلی ها حتی دارای ویژگی های سازگاری حرکتی هستند که باعث می شوند تا بر اساس آنچه در بازی شما اتفاق می افتد، لرزش، کج شدن، چرخیدن را ایجاد میکنند.

 

ابعاد

 

 

عامل دیگری که خریداران اغلب نادیده می گیرند، ابعاد صندلی بازی خود است. باید از قبل ابعاد را بررسی کنید تا مطمئن شوید متناسب با فضای موجود و فرم بدن شماست. به عنوان مثال بعضی از صندلی ها صندلی های باریک تری دارند که باعث می شود برای افرادی که ران بزرگتری، مناسب نباشد.


گارانتی

 

 

بسیاری از صندلی های بازی با گارانتی تولید کننده ارائه می شوند که به شما امکان می دهد در صورت نقص قطعات، صندلی بازی خود را تعویض کنید.


انواع صندلی بازی

1- صندلی مخصوص بازی pc

 

 

صندلی مخصوص رایانه رایج ترین صندلی مخصوص بازی و شبیه صندلی اداری معمولی است، اما بیشتر برای بازی مناسب است. آنها با طراحی ارگونومیک تر، وجود زیرپایی ، پشتی و جهت پشتیبانی از کمر عرضه می شوند. جدا از این، آنها از یک پایه چرخ 5 ستاره با قابلیت چرخش عالی تشکیل شده اند. در مقایسه با صندلی های اداری، در ایجاد حالت نشستن مناسب برای یک بازی راحت و ایمن بر روی رایانه طراحی شده اند.
2- صندلی گیمینگRocker

 

 

این صندلی ها فاقد پایه و مفصل گردنده هستند، به راحتی می توانند مستقیماً روی زمین قرار بگیرند تا بتوانید ساعت ها از بازی های کنسول لذت ببرید. درعوض، آنها از یک صندلی راحت به شکل L با پشتی کاملاً بالشتی برخوردار هستندتا در مقابل حالت نشستن، راحتی بیشتری را برای شما فراهم کنند.

بیشتر صندلی های گهواره ای دارای ویژگی های اساسی هستند اما صندلی های گهواره ای V دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته هستند. آنها شامل یک سیستم بی سیم داخلی، بلندگوهای داخلی و ورودی های استریوی RCA و غیره هستند.


3- صندلی بازی Racer

صندلی های پیشرفته مخصوص بازی هستند که به فرمان، پدال و چوب دنده مجهز شده اند تا تجربه ای واقع گرایانه را برای شما رقم بزنند. برخی از صندلی های مسابقه ای فقط دارای صندلی ها و چارچوب هایی هستند که برای گیمرهای معمولی مناسب هستند، اما صندلی هایی با ویژگی های پیشرفته برای مسابقات حرفه ای مسابقه و رانندگی استفاده می شوند. آنها نه تنها بسیار راحت بلکه بهترین استقامت در ساعات طولانی استفاده را دارند.


4- صندلی بازی پایه ای

 

 

این صندلی های بازی شبیه راکر هستند،. این یک گزینه ایده آل برای گیمرهایی است که دوست دارند بالاتر از زمین بنشینند و دور چرخشی داشته باشندمناسب است. صندلی های پایه برای تقویت راحتی نشستن به زیره، زیرسطح و پایه قابل تنظیم مجهز شده اند. برخی از صندلی های پایه دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند بلندگوهای داخلی و لوازم جانبی مخصوص بازی هستند که بسته به نیاز خود می توانید انتخاب کنید.