Resident Evil Village منتشر شد

ویدا باقری
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
Resident Evil Village منتشر شد
سازندگان بازی رزیدنت اویل ۸ یا Resident Evil Village رویداد جدیدی مختص این بازی را در سومین روز از بهمن ماه ۱۳۹۹برگزار و ضمن نمایش گیم‌پلی آن، تاریخ عرضه‌ی بازی را هم اعلام کردند. در چند ماه اخیر، مدام شاهد انتشار تریلرها و تصاویری از جدیدترین نسخه سری رزیدنت ایول بوده‌ایم.

سازندگان بازی رزیدنت اویل ۸ یا Resident Evil Village رویداد جدیدی مختص این بازی را در سومین روز از بهمن ماه ۱۳۹۹برگزار و ضمن نمایش گیم‌پلی آن، تاریخ عرضه‌ی بازی را هم اعلام کردند. در چند ماه اخیر، مدام شاهد انتشار تریلرها و تصاویری از جدیدترین نسخه سری رزیدنت ایول بوده‌ایم.


کپکام از تاریخ انتشار Resident Evil Village رونمایی کرد

 

 

هم‌زمان با این رویداد، یک نسخه‌ی دمو از این بازی به شکل انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شده بود و در نهایت رزیدنت اویل ۸ در تاریخ ۷ می (۱۷ اردیبهشت) 1400 علاوه بر کنسول‌های نسل نهم و کامپیوترهای شخصی، برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نیز منتشر شد، میانگین نمرات این بازی پس از انتشار هفتاد بررسی در متاکریتیک روی عدد ۸۴ قرار گرفت.

بازی Resident Evil Village

 

 

بازی Resident Evil Village بسیار تأثیرگذار به‌نظر می‌رسد و با شباهت‌هایش به بازی Resident Evil 4 قطعا تجربه خوبی برای طرفداران این نسخه فراهم کرده است. همچنین مطمئن شدیم که این بازی در ابتدا در یک دهکده اروپایی آغاز شده و بعد از آن به منطقه قلعه‌ای که می‌شناسیم وارد می‌شود.
بازی Resident Evil Village دنباله‌ای مستقیم برای بازی رزیدنت اویل ۸ است و وقایع آن چندین سال پس از آن نسخه رخ میدهد. کپ‌کام ایرادات موجود در نسخه‌ی شماره ۷ را برطرف کرده و تنوع بیش‌تری در بازی ایجادکرده است. رزیدنت اویل ۸ دگرگونی‌هایی را در این سری ایجاد میکند و گیمر برای بار اول با موجوداتی جدید همچون گرگینه‌ها روبه‌رو میشود.

ویژگی هایی که بازی Resident Evil Village را هیجان انگیزتر میکند:

 

 

1- در اختیار داشتن گزینه‌های تدافعی
2- هدف‌گیری دقیق
3- استفاده هوشمندانه از فضا
4- حمل با دقت اسلحه‌ها
5- جمع‌‌آوری پول‌های رایج
6- قابلیت ارتقای اسلحه‌ها
7- فضای بصری محصور کننده و نورپردازی متناسب و جذاب
...........
و دیگر ویژگی هایی که در خلق یک بازی مهیج نقش دارند.توضیحاتی درباره فضای بازی و شخصیت های Resident Evil Village

 

 

در ابتدا مشخص شد که محیط‌های بازی نسبت به گذشته بسیار بزرگ‌تر خواهند بود. به همین خاطر گشت‌وگذار در Resident Evil Village از اهمیت بیشتری نسبت به نسخه‌های اخیر این مجموعه برخوردار است. ایتن به عنوان شخصیت اصلی این قسمت که در رزیدنت اویل 7 هم حضور داشت به محیط‌‌ و ساختمان‌های بزرگی در روستا سر خواهد زد که هر کدامشان ماجراهای مخصوص به خودشان را دارند.
چهره ایتن هم نسبت به گذشته کمی تغییر کرده و مشخص است که تجربه ترسناک رزیدنت اویل 7 باعث شده که او بیشتر از گذشته برای مبازره با زامبی‌ها و دیگر موجودات ترسناک این مجموعه آماده باشد.
یک نکته‌ی جالب درباره‌ی دهکده و روستای مخوف بازی این است که فضای آن در بعضی نماهای تریلر حتی می‌تواند یادآور دهکده‌ی معروف درون بازی رزیدنت اویل ۴ باشد و طرفداران سری را به یاد آن بازی بیندازد. البته طراحی این روستا به‌صورت کلی تفاوت‌های زیادی با رزیدنت اویل ۴ دارد و ویژگی‌های خاص خودش را دارد.
این ویژگی‌ها با جاه‌طلبی‌های کپ‌کام برای این نسخه ترکیب شده است و نتیجه را به این‌گونه در آورده است. بازی رزیدنت اویل ۸ در واقع یکی از متفاوت‌ترین آثار این سری بازی محبوب است .


Chris Redfield

این کاراکتر برای اولین بار در نسخه رزیدنت ایول ۱ به عنوان یکی از بازیکنان اصلی در کنار جیل ولنتاین حضور یافت. به او لقب نا آگاه در اداره ی تیم را دادند، و در رزیدنت ایول کد: ورونیکا در بخش دوم بازی، جایی که تلاش می‌کند خواهر کوچکتر خود، کلر ردفیلد را از دست شرکت آمبرلا واقع در جزیرهی راکفورت آزاد کند، بازمی‌گردد.
کریس همچنین در کنار شوا آلومار، به عنوان شخصیت اصلی در رزیدنت ایول ۵ حضور داشت؛ جایی که مجبور شد، برای مدتی با دوست و همکار قدیمی خود، جیل ولنتاین به نبرد بپردازد.Ethan Winters

 

 

شخصیت اصلی بازی یک شهروند ساده آمریکایی که به دنبال همسر گم‌شده خود می‌گردد، اما در ادامه با ماجراهای وحشتناکی روبرو می‌شود و پرده از رازی برمی‌دارد که سه سال منطقه را درگیر کرده‌است.