فصل پنجم و تاریخ انتشار سریال Money Heist

ویدا باقری
۹ خرداد ۱۴۰۰
 فصل پنجم و تاریخ انتشار سریال Money Heist
Money Heist (خانه کاغذی ) یک سریال با موضوع اکشن و جنایی است که درمادرید اسپانیا فیلمبرداری و ساخته شده است. این سریال مهیج در اصل با نام La Casa De Papel شناخته می شود، سریال Money Heist یکی از پربیننده ترین سریال های بین المللی شبکهNetflix است و هواداران بسیاری دارد، این سریال توسط الکس پینا کارگردانی شده است.

Money Heist (خانه کاغذی ) یک سریال با موضوع اکشن و جنایی است که درمادرید اسپانیا فیلمبرداری و ساخته شده است. این سریال مهیج در اصل با نام La Casa De Papel شناخته می شود، سریال Money Heist یکی از پربیننده ترین سریال های بین المللی شبکهNetflix است و هواداران بسیاری دارد، این سریال توسط الکس پینا کارگردانی شده است.

در ابتدا در شبکه اسپانیایی Antena 3 از تاریخ 2 مه 2017 پخش شد، بعدا شبکه Netflix فصل اول آن را در 22 قسمت در 20 دسامبر 2017منتشر کرد که این فصل مورد توجه بسیار کاربران این سرویس قرار گرفت و فصل دوم آن را در6 آوریل سال 2018 پخش کرد و همچنین فصل سوم این سریال دارای هشت قسمت است که در تاریخ 19 ژوئیه 2019 منتشر شد

 

 

و به دلیل اینکه توسط خود شبکه نتفلیکس، با بودجه بالا و قابل توجهی ساخته شده بود، از کیفیت بسیار بالاتر نسبت به دو فصل اول برخوردار بود، و فصل چهارم آن ، با هشت قسمت، در 3 آوریل 2020 منتشر شد. Netflix (نت فلیکس) اعلام کرد که فصل 5 سریال، فصل نهایی و آخر آن می باشد.

تاریخ پخش فصل پنجم سریال Money Heist

 

 

در 15 مارس سال 2020 به‌دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا روند ساخت فصل پنجم سریال خانه کاغذی متوقف شد، و مجددا تولید فصل جدید ازروز دوشنبه (۱۳ مرداد ۱۳۹۹) از کشور دانمارک شروع شده و در اسپانیا ادامه می یابد. دقایقی گذشته شبکه Netflix اولین تریلر رسمی فصل پنجم سریال Money Heist را به نمایش درآورده و از تاریخ رسمی نمایش آن پرده‌برداری کرد.

 

 

فصل پنجم این مجموعه در دو جلد به نمایش گذاشته خواهد شدکه دارای ۱۰ قسمت میباشد، نتفلیکس ابتدا بخش اول را در تاریخ ۳ سپتامبر سال جاری میلادی۲۰۲۱ (جمعه ۱۲ شهریور سال ۱۴۰۰ ) عرضه خواهد کرد و پس از آن با فاصله‌ سه ماه جلد دوم را در تاریخ ۳ دسامبر سال جاری میلادی ۲۰۲۱ ( جمعه ۱۲ آذر سال ۱۴۰۰ ) را برای طرفداران منتشر خواهد کرد.

بازیگران فصل پنجم سریال Money Heist

 

 

اورسولا کوربیرو (Úrsula Corberó) در نقش توکیو به عنوان یک دزد فراری بازی میکند و تا زمانی که پروفسور نتوانسته در برنامه خود شرکت کند، مورد تعقیب قرار می گیرد، او همچنین به عنوان یک راوی عمل می‌کند. آلوارو مورته (Álvaro Morte) در نقش پروفسورو برادر ناتنی برلین بازی میکند. استر آسبو (Esther Acebo) در نقش استکلهم و به عنوان یکی از گروگانی بازی میکند که دبیر و معشوقه آرتورو رومن بوده و از این رابطه نامشروع باردار میشود و در طول سرقت عاشق دنور شده و به یک همدست گروه تبدیل می‌شود.

 

 

ایتزیار ایتونو (Itziar Ituño) در نقش لیسبون و بازرس نیروی گارد ملی که مسئولیت پرونده را تا زمانی که در فصل ۳ به گروه پیوست بر عهده داشت. هایمه لورنته (Jaime Lorente) در نقش دنور، ، دارکو پریچ (Darko Peric) در نقش هلسینکی، هران (Herrán) در نقش ریو و پدرو آلنسو (Pedro Alonso) در نقش برلین، رودریگو د لا سرنا (Rodrigo De la Serna) در نقش پالرمو از جمله بازیگران اصلی فصل پنجم سریال Money Heist خواهند بود.
نایروبی در این فصل بازی نخواهد کرد زیرا در فصل چهارم سریال با ضربه گلوله گاندیا به قتل رسید و پاتریک کریاد بازیگر سریال Unauthorized Living و میگل آنخل سیلوستره با سابقه بازی در سریال Sense8، ستاره‌های جدید سریال هستند.


Money Heist داستان فصل پنجم سریال

 

 

داستان این سریال درباره گروهی از سارقان حرفه‌ای است که بزرگ‌ترین سرقت تاریخ را داشته و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند،رهبری آن گروه را شخصی با نام پروفسور به عهده دارد، در این قسمز ت اسریال، دیگر دزدی به پایان می رسد.
این سریال یک برنامه تلویزیونی است که توسط الکس پینا فیلم نامه نویس اسپانیایی ساخته شده است. Netflix همچنین اعلام کرده است که چند بازیگر جدید در سریال Money Money Heist در فصل 5 شرکت خواهند کرد.