راهنمای خرید بهترین میکروفون های گیمینگ

ویدا باقری
۲۵ خرداد ۱۴۰۰
راهنمای خرید بهترین میکروفون های گیمینگ
بسیاری از افراد، از نظر صوتی، فقط با میکروفونی که همراه با هدفون است کارمی کنندکه برای بهینه ترکردن تجزبه صوتی شما هنگام بازی، استفاده از میکروفون گیمینگ پیشنهاد میشود.

بسیاری از افراد، از نظر صوتی، فقط با میکروفونی که همراه با هدفون است کارمی کنندکه برای بهینه ترکردن تجزبه صوتی شما هنگام بازی، استفاده از میکروفون گیمینگ پیشنهادمیشود، میکروفون های گیمینگ، یکی از لوازمات جانبی برای کامل کردن پکیج تجهیزات گیمینگ وکنسول بازی، محسوب میشوند که وجود آنها باعث می‌شود بتوانید با سایر بازیکنان صحبت کنید و انتخاب بهترین میکروفون باعث میشود صدای شما در هنگام پخش زنده بازی کاملا واضح باشد.

 وقتی که میخواهید اطمینان حاصل کنید که صدای شما در میدان جنگ شنیده می شود و اگر مشغول یک بازی اکشن باشید جذابیت بازی برایتان چند برابر خواهد کرد، از این میکروفون استفاده میکنید. میکروفون‌های گیمینگ که بازار ارائه می‌شوند دارای تنوع بسیاری هستند و انتخاب بهترین از بین آن‌ها کار دشواری است، استفاده از یک هدفون با کیفیت و مناسب ، می تواند تجربه ای متفاوت از بازی را به ارمغان بیاورد، وجود یک میکروفون مستقل دامنه، پاسخ فرکانس بیشتری نسبت به میکروفون اصلی هدست را ارائه می دهد.

 

توجه به مواردی برای یافتن بهترین میکروفن گیمینگ برای خرید

 

میزان بودجه برای خرید میکروفون گیمینگ

 

بودجه همیشه ما را به یک سمت خاص هدایت می کند، طیف وسیعی از میکروفون های بازی وجود دارندکه دارای قیمت های متفاوتی هستند، اگر اکنون به وسیله ای برای انتقال صدای خود برای سایر گیمرها احتیاج دارید توصیه می کنیم که میکروفونی در محدوده قیمت مناسب با بودجه خود برای خرید پیدا کنید.
 

گستره پاسخگویی میکروفن گیمینگ

 

 

گستره پاسخگویی میکروفن یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید، این گستره میتواند بین بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتزباشد.

 

طراحی زیبا و توجه به فاکتور شکل میکروفون گیمینگ

 

هنگام خرید میکروفون بازی، فاکتور شکل و چگونگی طراحی آن نیز نقش مهمی دارد. شما به میکروفون نیاز دارید تا سبک و قابل تنظیم باشد. وقتی می خواهید یک میکروفون اختصاصی برای بازی بخرید، باید همه موارد را بخاطر بسپارید بنابراین باید قبل از خرید میکروفون خود در مورد نحوه استفاده از میکروفن و شکل ظاهری اطلاعات کسب کنید و بعداً خریداری کنید.

 

جهت گیری (یک جهته در مقابل همه کاره)

 

 


میکروفون های مختلف، صدا را از جهات مختلف برمی دارند. اگر میکروفون یک طرفه باشد، فقط صدایی می آید که از یک جهت می آید. اگر به دنبال به حداقل رساندن نویز پس زمینه هستید، این نوع از میکروفون مفید است. بیشترین استفاده از میکروفون های یک جهته، میکروفن کاردیوئید است. این موارد برای سخنرانی و ضبط استفاده می شوند زیرا در از بین بردن سر و صدای پس زمینه کار خوبی انجام می دهند.

انواع دیگر میکروفون ها شامل میکروفون های چند جهته است، اینها صدا را از اطراف شما می گیرد، اگر پس زمینه پر سر و صدایی دارید، این نوع از میکروفون را به شما پیشنهاد نمیدهیم، زیرا شما قصد دارید سر و صدای زیادی در پس زمینه دریافت کنید،

نوع میکروفونی که انتخاب می کنید به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. اگر این فقط برای بازی است، میکروفون کاردیوئید برای شما مناسب است، اما اگر می خواهید از آن برای پادکست ها یا موارد مشابه دیگری استفاده کنید، با یک میکروفون چند جهته بهتر میتوانید کار کنید، زیرا انعطاف پذیری بیشتری به شما ارائه می دهد. شما میتوانید الگوی صدابرداری میکروفن گیمینگ رادر 4 حالت استریو، دو جهته، چند جهته و قلبی (کاردیوئید) تنظیم کنید.

 

فرکانس میکروفن

 

فرکانس میکروفون غالباً در یک محدوده ایجاد میشود، این فرکانس همان چیزی است که میکروفون می شنود و ضبط می کند. گوش انسان نیز به همین ترتیب کار می کند و فرکانس آن 20-20،000 هرتز است. برخی از میکروفون ها می توانند دامنه یکسانی داشته باشند اما بالاتر رفتن فرکانس میکروفن برای گوش انسان غیرمعمول است میکروفن صدایی را که کمتر یا بیشتر از فرکانس نامی است ضبط یا انتخاب نمی کند.

نوع میکروفون

 

 

اگر می خواهید از میکروفن خود لپ تاپ استفاده کنید، احتمال این وجود دارد که لپ تاپ شما دارای جک ترکیبی باشد و فقط توسط هدفون شما استفاده شود، بنابراین جایی برای اتصال میکروفن ندارید. در این صورت شما به میکروفون آنالوگ نیاز خواهد داشت، داشتن میکروفون آنالوگ مزایایی دارد. اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید که ورودی های جداگانه ای برای میکروفون و هدفون دارید ، می توانید انواع سخت افزارها را مانند یک آمپ با میکروفن متصل کنید. اما اگر از آمپ یا رابط صوتی استفاده نمی کنید ، پس به کنترل کننده صوتی داخلی مادربرد خود اعتماد می کنید. ارتباط میکروفون گیمینگ با کامپیوتر از طریق USB انجام می شود و بدیهی است که در این حال، نیازی به کارت صدا نخواهد بود.

 

 

معرفی چند مدل از بهترین و ارزانترین میکروفون های گیمینگ

میکروفون استریم ردراگون مدل QUASAR GM200

 

 

 اگر به دنبال یک میکروفون مناسب برای گیمینگ و استریم برای خریدهستید، میکروفون استریم ردراگون مدل QUASAR GM200  را توصیه می کنیم، گستره پاسخگویی میکروفون استریم ردراگون مدل QUASAR GM200 بین16 تا 50 HZ می‌باشد، و حساسیت این میکروفون 30 دسی بل است و وزن این میکروفون 355 گرم میباشد این مدل از میکروفون دارای فیلتر نرم کنندگی صدا است و منبع تغذیه در آن micro USB می‌باشد. این میکروفون فاقد فیلتر برش فرکانس‌های پایین است و ابعاد این مدل از میکروفون 280x130x70 میلی متر میباشد. ارتباط میکروفون گیمینگ میکروفون استریم ردراگون مدل QUASAR GM200 با کامپیوتر از طریق USB انجام می شود و بدیهی است که در این حال، نیازی به کارت صدا نخواهد بود.

 

میکروفن استریم ریزر مدل Seiren Mini

 از ویژگی های میکروفن استریم ریزر مدل Seiren Mini میتوان به  میزان حساسیت  110 دسی بل این مدل از میکروفون اشاره کرد، وزن این میکروفون 400 گرم است و ابعاد آن 90x90x160 میلی متر می‌باشد، گستره پاسخ گویی میکروفن استریم ریزر مدل Seiren Mini20 - 20000 هرتز می‌باشد و توان مورد نیاز این مدل از میکروفون 5V – USB است.