فیلم بلک ویدو منتشر شد!

ویدا باقری
۲۱ تیر ۱۴۰۰
فیلم بلک ویدو منتشر شد!
فیلم بلک ویدیو فیلمی علمی تخیلی و اکشن و ماجراجویی است و بیست و چهارمین فیلم دنیای سینمایی مارول به حساب میاید، سرانجام بعد از گذشت مدت زمانی، با حضور اسکارلت جوهانسون ، فیلم Black Widow( بیوه سیاه) در تاریخ 9 جولای 2021 مصادف با 18 تیر ماه 1400 اکران شد.

فیلم بلک ویدیو فیلمی علمی تخیلی و اکشن و ماجراجویی است و بیست و چهارمین فیلم دنیای سینمایی مارول به حساب میاید، این فیلم محصول سال ۲۰۲۱ کشور آمریکا می‌باشد، اولین تریلر فیلم Black Widow در اواسط آذر 1398 منتشر شد و سرانجام بعد از گذشت مدت زمانی، با حضور اسکارلت جوهانسون ، فیلم  Black  Widow( بیوه  سیاه) در تاریخ  9 جولای 2021 مصادف با 18 تیر ماه 1400 اکران شد.

 

 

این فیلم  توانست یک عملکرد بسیار عالی و بالاترین آمار فروش باکس آفیس در دوران پاندمی را از آن خود کند و نتیجه ای رکوردشکن از خود برجای بگذارد. فیلم بلک ویدو طرفداران زیادی داشت که مدت‌هابود که در انتظار اکران این فیلم بودند، فیلم بلک ویدو به صورت همزمان در سینماها و دیزنی پلاس به نمایش درآمد و کیفیت Web-Dl آن نیز هم‌اکنون در دسترس قرار دارد.

 

 

کارگردانی فیلم بلک ویدو را کیت شورتلند (Cate Shortland) استرالیایی به عهده گرفته است، این کارگردان در کارنامه کاری خود فیلم‌های Lore و Somersault را دارد، فیلم نامه براساس فیلمنامه‌ای از اریک پیرسون، ژاک شفر و ند بنسون نوشته شده است.

میتوان گفت این فیلم ترکیبی از دو فیلم  Terminator 2 و Mission: Impossible: Impossible است. فیلم Black Widow (بیوه سیاه) برای گروه سنی ۱۳ سال رده‌بندی شده است و  این فیلم توسط ، رئیس استودیو‌های مارول یعنی کوین فایگی (Kevin Feige) تولید شده است.

 


بازیگران ستاره بیوه سیاه (Black Widow)

 

حدود ۴۴ بازیگر در فیلم Black Widow بازی کرده اند، بازیگران این فیلم عمدتاً توسط کارگردانان و بازیگران اصلی انتخاب می شود، همه بازیگرانی که عملکرد خود را در این فیلم نشان دادند به خوبی با شخصیت آنها سازگار است، افرادی جون فلورانس بوک و رابرت جوهانسون در شخصیت اصلی فیلم خوب بازی کرده اند.

 

 

اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف ملقب به (بیوه سیاه ) ایفای نقش کرده و فلورنس پیو در نقش یلنا بلوا بازی کرده است و دیوید هاربر به عنوان ابرسرباز روسیه در پاسخ به کاپیتان آمریکا و در نقش الکسی شوستاکوف حضور پیدا کرده و او.تی. فاگبنلی در نقش ریک میسون به ایفای نقش پرداخته است، اولگا کوریلنکو در نقش آنتونیا درایکوف بازی کرده است و ویلیام هرت در نقش تادئوس راس بازی میکند.

 


ری وینستون در نقش ژنرال درایکوف حضور پیدا کرده است و ریچل وایس (Rachel Weisz) که برنده جایزه اسکار است، در نقش ملینا وستوکوف که یک جاسوس روسی است بازی میکند و  اولیویر ریکترز در نقش خرس بزرگ حضور پیدا کرده است و جولیا لوئی درایفوس  در نقش والنتینا الگرا د فانتین بازی میکند.


داستان فیلم Black Widow


ناتاشا رومانوف به عنوان یک آدم‌کش حرفه‌ای آموزش دیده توسط دولت روسیه شناخته می‌شود و در یک مأموریت شخصی به جایی می‌رودکه به آنجا تعلق داشته است،  او در این فیلم به عنوان شخصی بازی میکند که به کاپیتان آمریکا و باکی بانرز (سرباز زمستان) کمک کرده بود تا فرار کنند واز توافقنامه سوکوویا نافرمانی  میکند و بعد از اینکه در سازمان اطلاعاتی شوروی کارمامور مخفی بودن خود را رها می کند، آنها تلاش می کنند تا او را بکشند و تحت تعقیب دولت قرار گرفته میگیرد. و ناتاشا باید با توطئه های خطرناک مربوط به گذشته خودش مقابله کند و بسیاری از موانع را از راه بر دارد.

 

نمراتی که نویسنده ها و منتقدان به فیلم Black Widow دادند:


از سایت امپایر، نیک د سملین (Nick de Semlyen)نمره ۸۰ را به فیلم بیوه سیاه داده است و ازسایت The Wrap، آلونسو دورالد نمره ۷۴ را داده است و کارن جیمز (Caryn James) از بی‌بی‌سی نمره 80 را به این فیلم داد.از سایت گاردین پیتر بردشاو (Peter Bradshaw) نمره ۸۰ داده است و از این فیلم رضایت دارد.