همه چیز درباره سریال نمایش خانگی خاتون

ویدا باقری
۲۲ تیر ۱۴۰۰
همه چیز درباره سریال نمایش خانگی خاتون
ژانر و موضوع این سریال اجتماعی است ، خاتون سریالی تاریخی است که لوکیشن های آن در شمال کشوردر تابستان سال 1399 در (نمک آبرود) ضبط شده است، سریال خاتون یکی از پروژه ‌های پرهزینه و شبکه نمایش خانگی‌ است

طی سال های  گذشته در کشور عزیزمان ایران کارگردانان زن حضور موثرتری در عرصه ی نمایش پیدا کرده اند و اینک سریالی به کارگردانی یکی از فیلمسازان زن ایرانی در شبکه نمایش خانگی به طور اختصاصی از پلتفرم نماوا  قرار است پخش شود. این سریال  به کارگردانی بازیگر کشورمان تینا پاکروان ساخته شده است و تهیه کنندگی این سریال را نیز به عهده دارد.

 


فیلم سینمایی  لس ‌آنجلس تهران  اثری از  تینا پاکروان است که در جزء آخرین کارهای او محسوب میشود که  نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی آن را برعهده داشته استو  اولین کار بازیگری  او  در مجموعه تلویزیونی سال‌های مشروطه  میباشد.تینا پاکروان متولد سال 1356 است او در تهران متولد شده است و لیسانس کارگردانی سینما را از دانشکده سینما و تئاتر دریافت کرد او  تا به اکنون تعدادی فیلم کوتاه و سه فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است.

 

 

ژانر و موضوع این سریال اجتماعی است ، خاتون سریالی تاریخی است که لوکیشن های آن در شمال کشوردر تابستان سال 1399 در (نمک آبرود) ضبط شده است، سریال خاتون یکی از پروژه ‌های پرهزینه و شبکه نمایش خانگی‌ است که گفته میشود در شهرهای مختلف  قرار است ساخته شود. رده سنی این سریال مناسب برای همه سنین است.

 

موضوع سریال خاتون چیست؟

 

سریال تاریخی خاتون همه مشکلات و بالا و پایینها و سختی های زندگی ایرانیان در زمان اشغال ایران توسط متفقین در اوایل شهریور ۱۳۲۰ و زمان جنگ جهانی دوم را به نمایش در می آوردکه بعد از آغاز شدن جنگ در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۱۸ ایران بی طرفی خود را اعلام کرد اما به دلیل هجوم آلمان به شوروی پاره‌ای از مسائل این اعلام بی طرفی پایدار نماند و دشمن به بهانه ی حضور متخصصان آلمانی در کشور ایران، کشورعزیزمان را اشغال کردند، در این سریال نقش زنی که برای زندگی و سرزمین خود تلاش کرده به نمایش در آمده است.

 

بازیگران سریال خاتون و نقش آنها در این سریال 


در این مجموعه نمایش خانگی بازیگران شناخته شده ای که تجربه حضور در سینما و تلویزیون ایران را داشتند به ایفای نقش میپردازند که از جمله آنها میتوان به شبنم مقدمی اشاره کرد که در این سریال نقش فخرالنسا (مادر شیرزاد ملک) را بازی میکند نقشی که به عنوان ، زنی سالمند که با ناصرخان ملک لاهیجی ازدواج کرده و از تهران راهی شمال شده است و مادر شیرزاد ملک و مادرشوهر خاتون است.

 

 

همچنین نگار جواهریان همسر رامبد جوان در این سریال در نقش  خاتون که  بازیگر اصلی این سریال است حضور پیدا کرده است، میرسعید مولویان نقش رضا فخار را بازی میکند، مردی که وطن پرستی در ذهن او موج میزند و نمیتواند اشغال ایران توسط متفقین را تحمل کند و برای آزادی هموطنانش و کشورش می‌جنگد.

 

 

دیگر بازیگران این سریال مهران مدیری است او  نقش جهانگیر روزبه را بازی میکند نقش او مردی باهوش، پرنفوذ است و به عنوان دایی انگلیسی  در این سریال معرفی میشود. اشکان خطیبی یکی دیگر از بازیگران این سریال  است او نقش شیرزاد ملک، معاون رکن دو ارتش، نظامی خشن و قانون مند را بازی میکند و ستاره پسیانی در این سریال جذاب در نقش پروین حضور پیدا کرده است،  او دخترو معلمی مبارز است که برای خاک وطنش  می‌ جنگد.

 

 

همچنین فرخ نعمتی در سریال خاتون نقش سرتیپ آریا را بازی میکند،دیگر بازیگرانی چون  بهناز جعفری در نقش رعنا هووی فخرالنسا را در این سریال بازی میکند رعنا، زن دوم ناصرخان ملک لاهیجی، زنی روستایی، ساده و خوش قلب است، نقش دکتر بوکوفسکی در سریال خاتون را رضا بهبودی به عهده گرفته است، دکتر بوکوفسکی، پزشکی ماهر است او اهل لهستان است ودر حال ساختن بیمارستانی در بندر پهلوی است.