صفر تا صد نورپردازی اتاق گیمینگ

ویدا باقری
۱۴ شهریور ۱۴۰۰
صفر تا صد نورپردازی اتاق گیمینگ
همه علاقه مندان به بازی تمایل دارند فضای ایده آلی ایجاد کنند تا بتوانند حداکثر استفاده را از تجربه بازی خود ببرند، اما متأسفانه بسیاری نمی دانند از کجا شروع کنند.

همه علاقه مندان به بازی تمایل دارند فضای ایده آلی ایجاد کنند تا بتوانند حداکثر استفاده را از تجربه بازی خود ببرند، اما متأسفانه  بسیاری نمی دانند از کجا شروع کنند، از نورهای مختلفی که در قسمت های مختلف اتاق قرار میگیرند برای افزایش انرژی محیط هنگام بازی استفاده کنید یا آنها را طوری تنظیم کنید که به عملکردهای روی صفحه شما واکنش نشان دهند تا بتوانید در فضای بازی خود غوطه ور شوید.

از این نکات و ترفندها برای شخصی سازی کامل تنظیمات بازی رایانه خود استفاده کنید وسایل نورپردازی اتاق گیمینگ شامل لامپ ال ای دی نواری رنگی و یک کلید قطع و وصل برق ساده تشکیل شده است و خیلی نیاز به طراحی حرفه ای ندارد بلکه کمی خلاقیت وسلیقه میخواهد تا بتوانید تجربه بازی  هیجان انگیز  را ایجاد کنید.


- چراغ های مناسب را پیدا کنید

اگرشما از یک اتاق که دفتر کارتان است بخواهید برای بازی استفاده کنید، داشتن نور مناسب می تواند اتاق را، از یک محل کار روشن و به یک فضای هیجان انگیز برای گیمینگ تبدیل کند. از چراغهای کوچکتری که در اطراف اتاق قرار میگیرند استفاده کنید و می توانید آنها را طوری تنظیم کنید تا بر اساس کار مورد نظر خود، نور اتاق  را روشن یا خاموش کنید، برای افزایش روشنایی برای اینکه به کارخود  متمرکزترشوید، نورهای بیشتری احتیاج دارید ولی برای ایجاد آرامش یا فراهم کردن فضا برای گیمینگ از نور کمتری استفاده کنید.

برای انجام کارهای خانه ، چراغها را بر روی نور آبی خنک تنظیم کنید و در هنگام بازی از رنگهای گرمتر و کم نورتر استفاده کنید. از چراغ های اتاق بازی استفاده کنید که به شما کمک می کند در دنیایی متفاوت غرق شوید ، تمرکز خود را تقویت کرده و در لحظاتی که فضا پر سرو صدا است در هنگام بازی بتوانید آرامش خود را حفظ کنید.

 

- برای تزئین از نور هوشمند رنگی استفاده کنید

استفاده از چراغ های هوشمند به شما این امکان را می دهند که از بین رنگهای متنوع و بی پایان انتخاب کنید، تا یک فضای غیر منتظره و جذاب را به هر اتاقی بیاورید. در قرار دادن چراغ های خود خلاق باشید و رنگ را به کل کنار بگذارید و به جای آن دیوار را با نور تزیین کنید، این تاکتیک به ویژه برای افرادی مفید است که در خانه هایی زندگی می کنند که نمی توانند دیوارها را رنگ آمیزی کنند ، مانند املاک اجاره ای.

 

- استفاده از نور های نئونی برای اتاق گیمینگ

اگر می خواهید نور پردازی خواص و شیکی برای اتاق گیمینگ خود انجام دهید، استفاده از نورهای نئونی به شما پیشنهاد داده می شود، برای مثال استفاده از رنگ آبی جذابیت خاصی را برای دکوراسیون اتاق گیمینگ ایجاد میکند، همچنین استفاده از رنگ‌های گرم مانند قرمز نارنجی و یا بنفش، هیجان فضای بازی را برای شما بیشتر می کند،

می توانید از از چراغ های ریسه ای روی لبه های میز گیمینگ استفاده کنید، استفاده از رنگ سبز نیز می تواند فضای آرامش بخشی را برای گیم ایجاد کند و اگر به صورت ترکیبی از نوار قرمز و آبی هم در کنار آن استفاده شود فضای خاصی را ایجاد می کند.

 

استفاده از نورپردازی سیستم گیمینگ

یکی از قابلیت های سیستم گیمینگ امکان نورپردازی آن است که خود باعث جذابیت دکوراسیون داخلی اتاق گیمینگ میشود به طور مثال می‌توان گفت نوری که اطراف موس، کیبورد وجود دارد باعث می شود که فضای جذاب تری را برای اتاق گیمینگ ایجاد کند.


طراحی اتاق گیمینگ با استفاده از دیوارکوب 


 

یکی دیگر از گزینه هایی که باعث جذابیت چند برابری در فضای گیمینگ می شود استفاده از دیوارکوب های متنوع و خاص با نور نئونی می باشد.


توجه به مواردی در هنگام طراحی اتاق گیمینگ 

- در تزیین اتاق گیمینگ به جنسیت گیمر توجه کنید، فضای بازی برای گیمرهای دختر نسبت به فضای بازی برای گیمرهای پسر بهتر است که متفاوت باشد .
- افرادی که در اتاق گیمینگ لپ تاپ استفاده می کنند بهتر است که نورپردازی اتاق گیمینگ آنها ساده باشد.