معرفی بهترین و دیدنی ترین مناطق گردشگری گیلان

رشید فتوت خواه
۷ آذر ۱۴۰۰
معرفی بهترین و دیدنی ترین مناطق گردشگری گیلان
امروزه بسیاری از گردشگران و توریست ها به دنبال آشنایی با محبوب ترین و معروف ترین مناطق گردشگری گیلان هستند تا بتوانند سفر باشکوه و به یادماندنی را برای خود به ارمغان آورند. شما نیز می توانید بازدید از تالاب انزلی و آبشار لاتون را، در اولویت های سفر خود قرار دهید.

آیا شما نیز به دنبال بازدید از دیدنی ترین و باشکوه ترین مناطق گردشگری گیلان هستید؟ می دانید که بهترین فصل جهت بازدید از جاذبه های دیدنی گیلان چه زمانی می باشد؟

استان گیلان یکی از بزرگترین استان های شمالی کشورمان می باشد که با داشتن جاذبه های دیدنی و بی نظیر خود، توانسته است مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران در تعطیلات سال باشد. شرایط اقلیمی مطلوب و راه های دسترسی آسان به استان گیلان، از مهمترین آیتم هایی می باشد که سبب شده تا بسیاری از خانواده ها، بازدید از مناطق گردشگری گیلان را، در اولویت های خود قرار دهند. اگر شما هم دوست دارید تا لحظات هیجان انگیز و به یادماندنی را در تعطیلات آخر هفته برای خود به ارمغان آورید، می توانید با مطالعه متن زیر، دیدنی های استان گیلان را بیشتر بشناسید و از سفر به آن مناطق لذت ببرید. از مهم ترین این جاذبه ها میتوان موارد ذیل را نام برد:

-         جاده گردشگری و دیدنی خلخال به اسالم

-         تالاب انزلی

-         ییلاق اولسبلنگاه

-         آبشار لاتون

-         موزه میراث روستایی استان گیلان

-         پارک جنگلی سراوان

-         دریاچه سقالکسار

 

جاده گردشگری و دیدنی خلخال به اسالم

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از گردشگران و توریست ها، به دنبال مناسب ترین فرصت برای بازدید از مناطق گردشگری گیلان هستند. همچنین لازم به ذکر می باشد که بهترین و ایده آل ترین زمان جهت سفر به استان گیلان ، فصل بهار و پاییز  است. از معروف ترین جاذبه های دیدنی استان یاد شده می توان به جاده ی نارنجی رنگ خلخال به اسالم را نام برد که جاده یاد شده، منظره ی شگفت انگیزی را به خود اختصاص داده است و شما می توانید رویایی ترین رانندگی را در طول جاده خلخال به اسالم، تجربه نمایید. تراکم ابرها در جاده  مذکور بالا بوده و شما احساس خواهید کرد که بر روی ابرها، در حال حرکت هستید. همچنین در نزدیکی جاده نیز رودخانه های خروشان در حال جریان بوده و شما می توانید از زیبایی های آن نیز، نهایت لذت را برای خود به ارمغان آورید.

 

 

تالاب انزلی

یکی از مشهورترین مناطق گردشگری گیلان را، تالاب انزلی شکل داده است که شما می توانید در منطقه ی یاد شده، به قایق سواری و ماهیگیری بپردازید. شما می توانید لحظات بی نظیری را در تالاب انزلی برای خود به ارمغان آورید. گردشگران و توریست ها می توانند عکس های به یاد ماندنی را در منطقه ی یاد شده، به ثبت برسانند. شرایط اقلیمی مربوط به تالاب انزلی، دوست داشتنی بوده و شما می توانید تعطیلات آخر هفته خوبی را در کنار همراه خود، تجربه نمایید. همچنین لازم است بدانید که دور تا دور تالاب انزلی را، خانه های چوبی احاطه کرده که بر روی پایه های چوبی قرار گرفته اند که پایه های مذکور ریشه در آب دارند. یکی از مهمترین آیتم هایی که سبب شده  تالاب انزلی در لیست معروف ترین مناطق گردشگری گیلان واقع شود، طبیعت بکر و دوست داشتنی این منطقه می باشد.

 

 

ییلاق اولسبلنگاه

یکی از معروف ترین مناطق گردشگری گیلان،  ییلاق اولسبلنگاه است که در حدود بیست و پنج کیلومتری شمال غرب استان  واقع شدا است. همچنین این مکان شرایط آب و هوایی بسیار جالبی دارد. خانه هایی که در ییلاق یاد شده ساخته شده اند از چوب های قدیمی بوده و گردشگران می توانند اقامت کوتاهی را در خانه های مذکور، داشته باشند. از مهمترین امکانات رفاهی مربوط به ییلاق اولسبلنگاه را، رستوران های محلی، بازارچه ی صنایع دستی و هتل اشاره کرد. بهترین فصل جهت بازدید از ییلاق اولسبلنگاه ، فصل بهار و تابستان می باشد.

 

 

آبشار لاتون

آبشار لاتون یکی از زیباترین مناطق گردشگری گیلان می باشد که در هر فصلی از سال، پر آب بوده و گردشگران جهت بازدید از آبشار یاد شده، بایستی مسیر سختی را طی نمایند. مسافرانی که اهل پیاده روی هستند، می توانند بازدید از آبشار یاد شده را در اولویت های خود قرار دهند. شما می توانید گونه های مختلف گیاهی و جانوری را در اطراف و مجاورت آبشار لاتون،  مشاهده کنید که هر یک از آنها، با شرایط اقلیمی آبشار لاتون، سازگاری لازم را پیدا کرده اند. آبشار لاتون در 15 کیلومتری آستارا و در روستای کوته کومه قرار گرفته است.

 

 

موزه میراث روستایی استان گیلان

در 18 کیلومتری جاده رشت به تهران، می توانید از موزه میراث روستایی استان گیلان بازدید بعمل آورید  موزه مذکور یکی از دیدنی ترین و بهترین مناطق گردشگری گیلان به شمار می آید. موزه میراث روستایی گیلان، در سال 1384 بنا شده و وسعت مربوط به آن نیز در حدود 260 هکتار می باشد. شما می توانید آداب و رسوم مردمان روستایی استان گیلان را به راحتی در قسمت های مختلف موزه یاد شده، مشاهده کنید. همچنین جالب است بدانید که موزه مذکور، کلاس ها و دوره های آموزشی متعددی را برگزار می کند که علاقه مندان می توانند در دوره های مد نظر خود شرکت نمایند.

 

 

پارک جنگلی سراوان

در مبحث مربوط به معرفی بهترین مناطق گردشگری گیلان، می توان پارک جنگلی سراوان را مورد مشاهده قرار داد که وسعت مربوط به جنگل یاد شده در حدود 300 هکتار بده و از طبیعت بی نظیری برخوردار است. اگر شما هم به دنبال بازدید از دوست داشتنی ترین مناطق گردشگری گیلان هستید، می توانید پارک جنگلی سراوان را در اولویت های خود قرار دهید. پارک مذکور در 10 کیلومتری شهر رشت قرار گرفته است.

 

 

دریاچه سقالکسار

یکی از بهترین مناطق گردشگری گیلان را می توانید در روستای سید شریف دانست. دریاچه سقالکسار با داشتن وسعتی در حدود 15 کیلومتر، یکی از تمیزترین و پاک ترین دریاچه های داخلی کشورمان محسوب می شود که شما می توانید لحظات فراموش نشدنی و بی نظیری را برای خود در اطراف دریاچه ی یاد شده، به ارمغان آورید. همچنین در نظر داشته باشید که در اطراف این مکان، چشمه های خروشانی  یافت می شوند که آب زلالی دارند.

 

RVC