معرفی 20 صداپیشه مرد معروف در صنعت گیمینگ (بخش دوم)

علی عباس نژاد
۲۴ آذر ۱۴۰۰
معرفی 20 صداپیشه مرد معروف در صنعت گیمینگ (بخش دوم)
بازی‌های ویدیویی مسیرطولانی و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته‌اند، این موضوع بخصوص در بخش روایتی آن نیز به چشم می‌خورد. امروزه بازی‌ها را با فیلم‌های سینمایی مقایسه می‌کنند و حتی از روی آن‌ها فیلم می‌سازند. صداپیشگان شخصیت‌های مختلف در دنیای بازی، نقش بسیار مهمی را در باور پذیری و احساس نزدیکی گیمر به کاراکترها ایفا می‌کنند. ایجاد حس ترس، شادی، غم، هیجان و .... همگی باید به نحو احسنت انجام پذیرد. در این مقاله به معرفی 20 صداپیشه معروف شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی می‌پردازیم.

9- جی بی بلانک (JB BLANC)

او متولد سال 1969 در فرانسه پاریس است. مادر او انگلیسی و پدرش فرانسوی می‌باشد. او علاوه بر صدا پیشگی، بازیگر قابلی نیز می‌باشد. از جمله آثار معروف او می‌توان به شخصیت طریق بارلتی  (TARIK BARLETI) در بازی محبوب و پر طرفدار  (ASSASSINS CREED REVELATION(، شخصیت بین در بازی (BATMAN:ARKHAM) و کانو در بازی محبوب و پر طرفدار (MORTAL KOMBAT) اشاره کرد.

 

 

8- جیمز مک کافری (JAMES MCCAFFREY)

وی متولد 1959 در بلفاست ایرلند شمالی می‌باشد. صداپیشگی شخصیت مکس پین،  معروف‌ترین اثر این هنرمند است. او همچنین در فیلم‌های بسیاری نیز صداپیشگی کرده است. فیلم حقیقت در باره سگ‌ها و گربه‌ها، یکی از همین فیلم‌ها می‌باشد.

 

 

7- جان دیماجیو (JOHN DIMAGGIO)

این هنرمند زاده نیوجرسی آمریکا در سال 1968 می‌باشد. شخصیت بِندر  در انیمیشن (FUTURAMA)، جوکر در انیمیشن (BATMAN: UNDER THE HOOD)، مارکوس  در بازی (GEARS OF WAR) و شخصیت تینی تایگر (TINY TIGER) در بازی محبوب (CRASH) از جمله آثار او است.

 

 

6- نولان نورث (NOLAN NORTH)

این صداپیشه معروف در سال 1970 و در کانکتیکوت آمریکا متولد شده است. صداپیشگی شخصیت نیتان دریک در سری بازی‌های (UNCHARTED)، هِیدیس (HADES) در بازی خدای جنگ (GOD OF WAR)، دزموند در بازی (ASSASSINS CREED2)، پنگوئن و بلک ماسک در بازی (BATMAN:ARKHAMCITY) اشاره کرد.

 

 

5- فرد تاتاسیور (FRED TATASCIORE)

او زاده نیویورک آمریکا در سال 1968 است. ماریو آئودیتوره در بازی (ASSASSINS CREED2)، تای کالیسو(TAI KALISO) در بازی (GEARS OF WAR)، پوسایدون (POSEIDON) در سری بازی‌های خدای جنگ  و استاد شیفو در بازی پاندای کنگ فوکار از جمله نقش‌های این هنرمند می‌باشند.

 

 

4- رابین اتکین داونز (ROBIN ATKIN DOWNES)

او متولد سال 1976 در لندن انگلستان است. جورج واشینگتن در بازی محبوب (ASSASSINS CREED3)، شخصیت آک (AK) در انیمیشن چطور اژدهای خود را آموزش دهید (HOW TO TRAIN YOUR DRAGON)، شخصیت ریکو در بازی (JUST CAUSE)، شخصیت بورلی هنچمن (BURLY HENCHMAN) در انیمیشن آرکین (ARCANE) و بسیاری دیگر از شخصیت‌های بازی و یا انیمیشن در کارنامه او یافت می‌شود.

 

 

3- لکس لانگ (LEX LANG)

شخصیت دکتر کورتکس  در بازی‌های کراش، یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های او می‌باشد. وی همچنین  در بازی‌های خدای جنگ، بازی عصر اژدها (DRAGON AGE)، (FINAL FANTASY) و.... نقش‌های کوتاهی ایفا کرده است. او در زمینه فیلم و انیمیشن نیز کارنامه قابل قبولی دارد. هتل ترنسلوانیا (HOTEL TRANSYLVANIA)، بلک جک (BLACK JACK) و بسیاری دیگر، جزو آثار سینمایی او می‌باشد. این هنرمند متولد سال 1965 در کالیفرنیای آمریکا است.

 

 

2- استیو بلام (STEVE BLUM)

این صداپیشه معروف متولد 1960 در کالیفرنیای آمریکا است. در کارنامه او آثاری مانند شخصیت ولورین در سری بازی‌ و انیمیشن ایکس من (XMEN)، گرانت (GERANT) در بازی‌ (MASS EFFECT)، نقش‌های کوتاه در سری بازی‌های پانیشر (PUNISHER)، صدای آریس (ARES) در بازی خدای جنگ (GOD OF WAR) و.... ثبت شده است. وی همچنین در زمینه فیلم و سینما نیز فعالیت‌های مستمری دارد.

 

 

1- تروی بیکر (TROY BAKER)

نفر اول کسی نیست جز تروی بیکر، این صداپیشه معروف متولد 1976 در تگزاس آمریکا است و به مانند دیگر نفرات این لیست او نیز آثار متعددی در کارنامه خود دارد. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به سموئل در سری بازی‌های (UNCHARTED)، جوئل (JOEL) در بازی (THE LAST OF US)، بوکر (BOOKER) در بازی (BIOSHOCK INFINITE)، مگنی(MAGNI) در بازی خدای جنگ، جوکر در بازی (BATMAN ORIGINS)، شخصیت (PAGAN MIN) منفی در بازی (FARCRY4) و بسیاری دیگر اشاره کرد. در واقع اگر بخواهیم آثار این هنرمند محبوب را جداگانه معرفی کنیم، می‌توان یک مقاله کامل را به آن اختصاص داد.

 


 

RVC