ندای وظیفه جدید منتشر شد

رشید فتوت خواه
۵ آبان ۱۳۹۸
ندای وظیفه جدید منتشر شد
استودیو محبوب Infinity Ward دوباره بازگشت و این بار با بازگشت به ریشه ها.ریشه هایی که همه ما خاطرات لذت بخشی با آنها داریم. نسخه جدیدی از Call of Duty Modern Warfare منتشر شد نسخه ای که هم نام یکی از شماره های سال های پیش این بازی است. اما نگران نباشید این بازی بازسازی شماره های قبلی نیست.فقط اسمی از قبل یدک میکشد و در حالی که برخی از شخصیت ها و مکانهایی را که با آنها آشنا هستیم ، حفظ کرده است. خیالتان را راحت کنم این یک تجربه کاملاً جدید است.
استودیو محبوب Infinity Ward دوباره بازگشت و این بار با بازگشت به ریشه ها.ریشه هایی که همه ما خاطرات لذت بخشی با آنها داریم. نسخه جدیدی از Call of Duty Modern Warfare منتشر شد نسخه ای که هم نام یکی از شماره های سال های پیش این بازی است. اما نگران نباشید این بازی بازسازی شماره های قبلی نیست.فقط اسمی از قبل یدک میکشد و در حالی که برخی از شخصیت ها و مکانهایی را که با آنها آشنا هستیم ، حفظ کرده است. خیالتان را راحت کنم این یک تجربه کاملاً جدید است.Modern Modern Warfare اکنون در دسترس کنسول های PS4 ، Xbox One و رایانه های شخصی است و همه شما میتوانید آن را تجربه کنید. این بازی پیشرفتهای مهمی در عنوان یک بلاک باستر اول شخص شوتر انجام داده است و با موتور گرافیکی جدید ، تأکید بیشتر بر داستان پردازی و برخی از تغییرات جدی در مکانیک های اصلی گیم پلی ، سعی کرده است بعد از چند شماره نه چندان جذاب ، دل هواداران را به دست بیاورد. بی شک مجموعه بازی های Call of Duty یکی از به یاد مانده ترین بازی های تیراندازی اول شخص همه دوران است و انتظارها از نسخه جدید هم بسیار بالا است. ( متاسفانه تا زمان نگارش این متن موفق به تهیه بازی روی PC نشدم و تمام اطلاعاتم از بتای عمومی بازی هست که مدتی پیش چند روزی به صورت رایگان در دسترس بود )
بتای عمومی مربوط به بخش آنلاین بازی بود و از بخش تک نفره بازی و خط داستانی بازی چیزی در دسترس نبود. بتای بازی در هر سه پلتفورم اتفاق افتاد هم PS4 هم Xbox One و هم PC و به ما امکان آزمایش انواع حالت ها ، نقشه ها ، تجهیزات و در نهایت بررسی نحوه عملکرد موتور گرافیکی جدید بازی را میداد. برای اولین بار ، بازیکنان رایانه های شخصی و کنسول ها می توانند به صورت مولتی پلتفرم با هم بازی کنند و در مسابقات یکسان کنار یکدیگر شرکت کنند. این یعنی وقتی وارد یه نوبت از رقابت آنلاین با دیگران میشوید ممکن است شما با PC خود با موس و کیبرد باشید و فرد دیگری با PS4 یا Xbox از دسته های کنسول استفاده کند. به این قابلیت Cross-play میگویند که قبلا در بازی فوتنایت هم شاهد آن بودیم. اما این بار در بخش مولتی پلیر COD بسیار خودنمایی میکند.البته شاید فک کنید فردی که با کیبرد و موس بازی میکند از راحتی محسوسی بهره میبرد آن هم نسبت به کسی که با دسته بازی وارد همان رقابت شده است و در واقع این یک رقابت نابرابر میشود. اما باز هم نگران نباشید چون قابلیتی در بازی هست که با فعال کردن آن بازیکنان کنسول ها فقط در سرورهایی از بازی وارد میشوند که همه بازیکنان از دسته بازی استفاده کنند و در واقع همه چی عادلانه میشود. ولی خوب ، فک کنید شما COD را روی کامپیوتر شخصی خود دارید و دوستانتان روی PS4 بازی را اجرا میکنند. در واقع امکان بین پلتفرمی به شما اجازه میدهد که با دوستانتان حتی در یک پلتفرم دیگر هم بتوانید بازی کنید و از بازی لذت ببرید.شایان ذکر است که موتور گرافیکی جدید بازی کار خودش را به خوبی انجام میدهد و تا به حال در هیچ عنوانی از ندای وظیفه همه چیز اینقدر رنگ و بوی واقعیت به خود نگرفته بود. گیم پلی بازی هم هیچ حرفی برای گفتن نمیگذارد و بسیار روان و بهینه شده است و میشود ساعت ها از آن لذت برد. سلاح ها و قابلیت های جدیدی هم به بازی اضافه شده که بسیار هیجان انگیز هستند و رقابت را تکراری نمیکنند و همین ارزش تکرار مجدد بازی را زیاد میکند. در مورد بخش تک نفره و خط داستانی بازی هم قابل ذکر است که استریمرهای زیادی همان روز اول ، بازی را به پایان رساندن با اینکه بخش تک نفره به زودی تمام میشود ولی نظر همه خیلی رضایت بخش بوده و واقعا خدا را شاکریم که COD از این جنگ های فضایی و آینده نگرانه کناره گیری کرد تا با کاپیتان پرایس دوست داشتنی ، لذت دوباره ای به طرفدارانش بدهد.