معرفی بازی Dying Light 2 : Stay Human

علی عباس نژاد
۱۴ بهمن ۱۴۰۰
معرفی بازی Dying Light 2 : Stay Human
پس از گذشت ده‌ها سال از آخر و الزمان، مردگان متحرک رو به پیشرفت و تکامل هستند و نبرد میان نسل بشر و آن‌ها هنوز پابرجاست. اکنون با پیشرفت تکنولوژی، اوضاع بر وقف مراد انسان‌ها است. آن‌ها از طریق این فناوری‌ها، دهشتناک‌ترین هیولاها را از بین می‌برند و دیگر پس از گاز گرفته شدن، به یکی از زامبی‌ها تبدیل نمی‌شوید. اما آن سوی دیوارها، در دنیای نا متمدن تاریکی همه جا را فرا گرفته است. بدترین دشمن انسان‌ها در آن‌جا خودشان هستند. شهوت، خیانت و حرص و آز سیاستمداران و مردم کار دستشان داده و همه چیز را به مرز نابودی کشانده است.

بازی Dying Light 2: Stay Human)) نمونه‌ای موفق از داستان سرایی، شخصیت پردازی و احتمالا باحال‌ترین ضربات پا می‌باشد! این بازی حال و هوایی مانند بازی (The Elder Scrolls V: Skyrim) دارد. دنیایی آزاد و آماده برای اکتشاف، تجربه‌ای است که می‌تواند شما را در خود غرق کند. اِیدن کالدول (Aiden Caldwell) شخصیت اصلی این بازی می‌باشد. او یک نجات یافته است که همواره توسط گذشته‌اش تعقیب می‌شود. اما در عین حال فردی با مهارت‌های بالا در زمنیه پارکور و دفاع از خود می‌باشد. شما به جای او تصمیم می‌‌گیرید که چه کسی زنده بماند و یا چه کسی بمیرد...! این تصمیم‌ها بر روی سرنوشت بازی تاثیر می‌گذارند. ترسناک‌تر آن‌ جا است که در بعضی مواقع بازی شما را تحت فشار قرار می‌دهد. شما باید در یک مدت زمان محدود چند ثانیه‌ای تصمیم مهمی بگیرید که شاید بعدا از آن پشیمان شوید.

 

 

 

دویدن بر روی سقف خانه‌ها بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. حرکت‌های پارکور اِیدن بسیار زیبا و با جزئیات فراوان طراحی شده است. محیط‌های بازی به گونه‌ای است که شما می‌توانید با پریدن و البته استفاده از گجت‌های جالب، تنش را حفظ کرده و از دویدن دست بر ندارید. مامویت‌های شما از تنوع قابل قبولی برخوردار هستند. مبارزات جذاب و پازل‌های درگیر کننده می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند. ماموریت‌های اصلی، شما را به لحظات سرنوشت ساز می‌رسانند و ماموریت‌های فرعی در روند کلی بازی تاثیر گذار هستند. هیچ چیزی در این بازی بیهوده و اضافی نیست. همه چیز ارزش اکتشاف را دارد. شما می‌توانید به تنهایی و یا همراه با دوستان خود مناطق خطرناک را پاکسازی کرده و جایزه‌های با ارزشی را دریافت کنید که می‌تواند شامل جعبه‌های بازدارنده (افزایش استقامت) باشد.

 

 

 

لازم به ذکر است که شب‌ها همه چیز دو برابر خطرناک‌تر است. دشمنان شما هوشیارتر هستند اما از طرفی زمان مناسبی برای دریافت پاداش‌های بالاتر می‌باشد. همانطور که می‌دانید نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. مبارزات این بازی شاید تنها نقطه ضعف آن باشد. فرار کردن و یا از خود راندن زامبی‌ها (Biters) بسیار سرگرم کننده و جالب است. اما از طرفی مبارزه رو در رو با آن‌ها به نسبت قسمت اول بازی تغییر چشمگیری نداشته است. با این حال وجود اسلحه‌های جذاب مانند خنجر مشتعل و یا سوزاندن زامبی‌ها با برق  و البته آن ضربات پایی که اول مقاله به‌ آن اشاره کردیم این موضوع را تا به حدی قابل تحمل کرده است. باس فایت‌های بازی و درجه سختی‌ آن‌ها قابل قبول است. برای مثال در یکی از مبارزات شما و دوستانتان باید تمام مولوتوف‌ها و کمان‌ها را حرام یک هیولای بد ترکیب بکنید.... البته از دل این موجودات بخت برگشته پاداش‌های خوبی به شما متعلق می‌گیرد!

 

 

 

بازی Dying light 2)) یک سفر ماجراجویانه است که هر لحظه در حال پیشرفت و کسب تجربه هستید. توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد هر شخصیت در بازی، باعث می‌شود تا بین شما و آن‌ها ارتباط خاصی برقرار شود. همین موضوع تصمیم گیری را برای شما سخت می‌کند. از طرفی نمی‌خواهید آن شخص را از دست بدهید و از طرف دیگر ماموریت شما در خطر است. در تصمیم گیری موفق باشید!!!

تک لند پس از 5 سال بالاخره این بازی را منتشر می‌کند.  بنظر می‌رسد آن‌ها به قول خود عمل کرده‌اند و یک بازی خوش ساخت، درگیر کننده و سرگرم کننده را ارائه داده‌اند.

Game informer