اخبار جدید مودم یوتل | پورت های VDSL جایگزین ADSL

ویدا باقری
۱ خرداد ۱۳۹۹
اخبار جدید مودم یوتل | پورت های VDSL جایگزین ADSL
پس از ممنوع شدن واردات کالاهایی که توان تولیدشان در کشور وجود دارد، واردات مودم‌های خارجی هم به دلیل حمایت از تولیدات داخلی ممنوع شد و طبق اعلام مقام های مسئول مودم خارجي تنها پس از اتمام موجودي مودم هاي داخلي وارد كشور مي شود.
پس از ممنوع شدن واردات کالاهایی که توان تولیدشان در کشور وجود دارد، واردات مودم‌های خارجی هم به دلیل حمایت از تولیدات داخلی ممنوع شد و طبق اعلام مقام های مسئول مودم خارجي تنها پس از اتمام موجودي مودم هاي داخلي وارد كشور مي شود.


در پی بحران کرونا و قرنطینه شدن افراد در خانه و به مراتب افزایش نیاز کاربران به مودم، مشکلاتی هم برای تولید و عرضه مودم‌های تولید داخل ایجاد شد؛ به دنبال آن، گلایه‌ها به دلیل کمبود مودم در بازار بهانه‌ای شد تا برخی درخواست‌ها مبنی بر اجازه‌ واردات مجدد مودم مطرح شود تا باز هم مودم‌های خارجی، بازار داخلی را به تسخیر درآورند. اما با رفع مشکلات ناشی از بحران کرونا و آغاز روند عرضه‌ و توزیع مودم ایرانی، انتظار می‌رود طی روزهای آتی بازار کاذب افزایش قیمت مودم شکسته شود و مودم‌های ایرانی بار دیگر بتوانند با قیمت مناسب در دسترس عموم کاربران قرار گیرند.


مديرعامل شركت مخابرات ايران شب گذشته از طريق لايوي در اينستاگرام، از خط تولید شرکت ارگ جدید بم یا شرکت یوتل در راستای تولید مودم های ایرانی بازديد كرد. مجید صدري عنوان کرد با تأكيد سهام دار، هيأت مديره و همچنين وزير ارتباطات تصميم گرفته شد تا جاي ممكن توليدات و تجهيزات مورد نياز مخابرات از طریق تولیدات داخلی در دسترس مردم قرار بگیرد که يكي از این موارد مودم بود. مجید صدری در ادامه افزود: در حال حاضر تمامی مودم‌هایی که شرکت مخابرات همراه با سرویس خود به مشتریانش ارائه می‌کند، همگی از تولیدات داخلی و محصول برند بومی یوتل هستند.


این شرکت كه خط توليد مودم هاي خود را از سال ۹۲ آغاز كرده است، با حمايت مديرعامل شرکت مخابرات توانست به ظرفيت توليدي قيد شده در مجوز رسمی خود كه توليد ۱/۲ ميليون مودم در سال بود برسد. مهرداد ميراسماعيلي، مديرعامل شركت خدمات مخابراتي ارگ جديد در اين لايو گفت كه طبق قرارداد يوتل، با شركت مخابرات سعي شده تا با حذف واسطه ها، مودم با مناسب ترين قيمت و تا ۲۰ درصد زير قيمت بازار به دست مشتري برسد. و با داشتن 3 سال گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش عالی در دسترس مردم قرار بگیرد.. وی افزود تا به حال ضریب خرابی مودم های این شرکت زیر نیم درصد برآورد شده است.


با توجه به وعده ي وزير ارتباطات مبنی بر چهار برابر شدن پهنای باند سرعت اینترنت ثابت ایران تا پایان سال جاری، در همين راستا، شركت هاي مخابرات و شاتل در حال تبديل پورت هاي ADSL خود به VDSL هستند. صدري در نشست آنلاين ديگري خبر داده بود كه پايان خردادماه، ۵۵۰ هزار پورت VDSL در تهران و قم نصب شده و تا پايان سال، يك ميليون پورت VDSL آماده ي واگذاري به کابران مي شود. همچنین وی اعلام کرد که تاكنون ۲۹۰ هزار درخواست براي دريافت VDSL در تهران ثبت شده و ۸ هزار خط VDSL در قم تحويل داده شده است. مديرعامل شركت يوتل گفت كه در چهار ماه گذشته، تعداد ۵۵ هزار مودم VDSL به مخابرات تحویل داده شده است.