هارد دیسک های اینترنال

ویدا باقری
۱۰ مهر ۱۳۹۹
هارد دیسک های اینترنال
هارد دیسک یکی از حساس ترین قطعات کامپیوتر است که تمامی اطلاعات از جمله سیستم عامل(Operating System) فایل های شخصی، برنامه ها و دیگر اطلاعات بر روی آن قرار دارند. وظیفه ی اصلی هارد دیسک حفظ اطلاعات می باشد. هر اطلاعاتی که برای ذخیره سازی به هارد دیسک ارسال شود، تا زمانی که حذف نشود بر روی سکتورها، در مکان خود باقی می ماند.
هارد دیسک یکی از حساس ترین قطعات کامپیوتر است که تمامی اطلاعات ازجمله سیستم عامل(Operating System) فایل های شخصی، برنامه ها و دیگر اطلاعات بر روی آن قرار دارند. وظیفه ی اصلی هارد دیسک حفظ اطلاعات می باشد. هر اطلاعاتی که برای ذخیره سازی به هارد دیسک ارسال شود، تا زمانی کا حذف نشود بر روی سکتورها، در مکان خود باقی می ماند. البته شرایط محیطی نیز می تواند در از بین رفتن داده ها تاثیر بگذارد.


کلمه ی HDD مخفف عبارت Hard Disk Drive به معنای دیسک درایو سخت است. قسمت داخلی هارد دیسک ها معمولا مهر و موم می شوند تا از ورود گرد و غبار به داخل که باعث اختلال در کار قطعات می شودجلوگیری کند. همچنین در داخل هارد دیسک ها یک فیلترینگ هوا برای خارج کردن گرد و غبار جا سازی می شود.
اینک می خواهیم برای آشنایی بیشتر شما با هارد دیسک ها چند مدل از هارد دیسک قوی و با کیفیت را به شما معرفی کنیم.


کمپانی وسترن دیجیتال یکی از بهترین تولید کنندگان هارد دیسک است. هاردهای اینترنال وسترن دارای رنگ بندی های مختلفی هستند که شاید برای شما کمی گیج کننده باشد.

چند نمونه از هارد دیسک های اینترنال

هاردهای اینترنال سری بنفش کمپانی Western Digital می تواند یکی از انتخاب های مناسب برای شما باشد. شرکت Western Digital یک شرکت امریکایی است که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان دیسک سخت می باشد و با برند های WDC یا WD شناخته می شوند. 
هاردهای اینترنال WD سری بنفش برای پخش با کیفیت ویدئوها ساخته شده اند. این نوع هاردها دارای قابلیت پشتیبانی از 64 دوربین هستند و یکی از نقاط مثبت این نوع هارد دیسک ها ، وجود تکنولوژی Intell Seek است که به کاهش نویز و ارتعاشات محیطی کمک می کند.


هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال بنفش_ظرفیت 1 ترابایت

• دارای64 مگابایت حافظه کش
• مجهز به تکنولوژی AllFrame
• مجهز به تکنولوژی Intelliseek برای ارائه تعادل میان عملکرد و قدرت
• دارای رابط پرسرعت SATA III با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال بنفش_ظرفیت 2ترابایت

دارای حافظه کش 64 مگابایت و سرعت چرخش 5400دور در دقیقه است و 145مگابایت بر ثانیه سرعت انتقال داده هارا دارد.


هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال بنفش_ ظرفیت 4ترابایت

وزن این هارد دیسک 640 گرم می باشد. و دارای 64 مگابایت حافظه کش و 5400 دور در دقیقه سرعت چرخش می باشد.

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال بنفش_ ظرفیت 6 ترابایت

سرعت چرخش پلاترهای این مدل هارددیسک 5400 دور بر دقیقه است. 64 مگابایت حافظه ی کش برای ذخیره سازی دارد. کیفیت بالای ساخت و سرعت انتقال اطلاعات، از مزایای این هارد دیسک می باشد.


هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال بنفش_ ظرفیت 8ترابایت

• دارای 128 مگابایت حافظه کش می باشد. 
• درجه ی حرارت این هارد دیسک در حالت عملیاتی 0 تا 6درجه و در حالت غیر عملیاتی 40 تا70 درجه است. هارد دیسک وسترن با ظرفیت8 ترابایت، برای استفاده در محل کار، خانه و کارخانه ها با قابلیت پشتیبانی از32 عدد دوربین مداربسته و پشتیبانی از ATA و TLER ساخته شده است. 

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال بنفش_ ظرفیت 10 ترابایت

• وزن این هارد دیسک 650 گرم است. هارد دیسک وسترن 10 ترابایت دارای 256 حافظه کش و سرعت چرخش 5400 دور در دقیقه می باشد.
• هارد دیسک های Blue یا آبی جزئی از هارد های با کیفیت کمپانی وسترن دیجیتال است که برای کاربری های Pc مناسب است و جوابگوی نیازهای تعداد زیادی از کاربران می باشد که قیمت و سرعت خوبی هم دارند.


هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال آبی_ ظرفیت 1 ترابایت

وزن این هارد دیسک 440 گرم است. و دارای 64 مگابایت حافظه کش و سرعت 7200 دور در دقیقه می باشد. سرعت انتقال داده ی این هارد دیسک، 6 گیگابایت بر ثانیه است.

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال آبی_ ظرفیت 2 ترابایت

• دارای وزن 600 گرم و سایزهد 3.5 اینچ
• 64 مگابایت حافظه کش دارد و درجه ی حرارت آن در حالت عملیاتی 0 تا 60 درجه سانتی گراد و در حالت غیر عملیاتی بین 40 تا 70 درجه سانتی گراد می باشد. و 147 مگابایت بر ثانیه سرعت انتقال داده دارد.

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال آبی_ ظرفیت 4ترابایت

• دارای 64 مگابایت حافظه کش
• سرعت چرخش5400 دور در دقیقه و سرعت انتقال اطلاعات تا 6 گیگابایت بر ثانیه است.
• این مدل هارد دیسک تحمل شوک حداکثر Gs 250 را داراست. و درجه حرارت آن در حالت غیر فعال 40 تا 70 درجه سانتی گراد و در حالت عملیاتی 0 تا 60 درجه سانتی گراد است.


هارد دیسک اینترنال وسترن مشکی ظرفیت 2 ترابایت

• دارای 600 گرم وزن و سایز هد 3.5 اینچ است.
• 256 مگابایت حافظه کش دارد و سرعت چرخش آن 7200 دور در دقیقه می باشد.6 مگابایت بر ثانیه سرعت انتقال داده ها را دارد و در حالت فعال 5 درجه سانتی گراد تا 55 درجه سانتی گراد و در حالت غیر فعال 40 تا 70 درجه سانتی گراد درجه ی حرارت دارد. و برای نرم افزار های چند رسانه ای . بازی. ویرایش عکس و فیلم نیز مناسب است.

هارد اینترنال ریفر_ ظرفیت 320 گیگابایت

دارای وزن 450 گرم. و 32 مگابایت حافظه کش و همچنین قابلیت ارسال اطلاعات با سرعت 6 گیگابایت بر ثانیه.


هارد اینترنال ریفر_ ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت

دارای 8 مگابایت حافظه کش . 5400 دور بر دقیقه سرعت چرخش و کیفیت مطلوب و عمر بالا.

هارد دیسک سیگیت 500 گیگابایت

دارای 95 گرم وزن. 2.5 اینچ سایز هد. و 16 مگابایت حافظه کش.