ویندوز 7 نمی میرد، هنوز هم دومین سیستم عامل محبوب است!

ویدا باقری
۱۸ آبان ۱۳۹۹
ویندوز 7 نمی میرد، هنوز هم دومین سیستم عامل محبوب است!
سهم بازار ویندوز 7 نیز کاهش یافته است ، اما بسیاری از کاربران هنوز هم به طور فعال از ویندوز 7 استفاده می کنند. مایکروسافت همچنان به کاربران ویندوز 7 اجازه می دهد تا با استفاده از Media Creation Tool به صورت رایگان به ویندوز 10 ارتقا پیدا کنند.
شرکت NetMarketShare فاش کرد است که ویندوز 10 توانایی بالایی در جذب کاربران داشته است و از 64.26٪ در ماه گذشته به 64.04٪ افزایش یافته است. لینوکس از 1.14٪ به 1.65٪ رسیده و اوبونتو اکنون 0.51٪ سهم بازار را در اختیار دارد.
سهم بازار ویندوز 7 نیز کاهش یافته است ، اما بسیاری از کاربران هنوز هم به طور فعال از ویندوز 7 استفاده می کنند. که این می تواند به دلیل تعداد زیاد کاربران سازمانی آن باشد.


براساس گفته های NetMarketShare ، ویندوز 7 در ماه گذشته از 22.77٪ به 20.41٪ کاهش یافته است. این گزارش نشان می دهد که 20.41٪ از دسکتاپ ها هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنند. بدتر اینکه، طبق این گزارش، برخی هنوز نیز از ویندوز XP استفاده می کنند.
از اکتبر سال 2020 ، سهم بازار ویندوز اکس پی 0.87 درصد است. از طرف دیگر ، macOS X 10.15 درصد افت جزئی را به ثبت رسانده زیرا از 5.11٪ به 4.88٪ کاهش یافت.


پیشنهاد ارتقا ویندوز 7 به ویندوز 10

طبق آزمایشات انجام شده توسط BleepingComputer ، مایکروسافت همچنان به کاربران ویندوز 7 اجازه می دهد تا با استفاده از Media Creation Tool به صورت رایگان به ویندوز 10 ارتقا پیدا کنند. هنگامی که از Media Creation Tool برای انجام یک به روزرسانی استفاده می کنید، مجوز قدیمی شما به طور خودکار به مجوز دیجیتال ویندوز 10 تبدیل می شود و به حساب Microsoft شما پیوند داده می شود.


پس از اتمام کار ، همیشه می توانید ویندوز 10 را مجدداً نصب کنید یا سخت افزار خود را بدون هیچ پرداختی به مایکروسافت به روز کنید. مشخص نیست که مایکروسافت تا چه زمانی به این بروزرسانی ویندوز 10 اجازه می دهد. بنابراین اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید ، پیشنهاد می شود تا زمانی که می توانید از آن استفاده کنید.