راهنمای انتخاب کارت گرافیک های گیگابایت

ویدا باقری
۲۲ آبان ۱۳۹۹
راهنمای انتخاب کارت گرافیک های گیگابایت
گیگابایت تکنولوژی یک شرکت سازنده ی سخت‌افزار کامپیوتر است که در شهر تایپه کشور تایوان تأسیس شده است. محصولات این کمپانی معروف و مطرح با برخورداری از کیفیت بالا و قیمت مناسب توانسته در بین عموم جا باز کند و یکی از شناخته شده ترین مدل ها شود. از معروف‌ترین محصولات گیگابایت می توان به تولید مادربرد اشاره کرد. البته که این کمپانی در ساخت تمامی سخت افزارهایش از کیفیت بالا استفاده کرده است.

کارت گرافیک گیگابایت (Gigabyte)

همانطور که در مقاله ی قبل گفتیم یکی از بخش های مهم سیستم که تاثیر زیادی بر عملکرد کلی کامپیوتر می گذارد کارت های گرافیک یا همان Graphic Card هستند. سازندگان کارت گرافیک می توانند با تغییر دادن مقدار حافظه برای هر کارت گرافیک که امکان استفاده از سیستم را برایمان آسان تر می کند، کارت گرافیک ‌های متنوع تری به بازارعرضه کنند. مقدار حافظه در کارت گرافیک ها مختلف است و شما بسته به نیازتان می توانید انتخاب کنید. قوی‌ترین شرکت‌ها درزمینهٔ ی ساخت کارت گرافیک شرکت هایی به نام ASUS، MSI و GIGABYTE هستند. این بار می خواهیم شما را با کارت گرافیک گیگابایت آشنا کنیم که یکی از برندهای شناخته شده و پرفروش در بازار است.کمپانی گیگابایت

گیگابایت تکنولوژی (به اصطلاح انگلیسی: Gigabyte Technology) یک شرکت سازنده ی سخت‌افزار کامپیوتر است که در شهر تایپه کشور تایوان تأسیس شده است. محصولات این کمپانی معروف و مطرح با برخورداری از کیفیت بالا و قیمت مناسب توانسته در بین عموم جا باز کند و یکی از شناخته شده ترین مدل ها شود. از معروف‌ترین محصولات گیگابایت می توان به تولید مادربرد اشاره کرد. البته که این کمپانی در ساخت تمامی سخت افزارهایش از کیفیت بالا استفاده کرده است.


قابل ذکر است که کمپانی گیگابایت با همکاری ای‌ام‌دی و انویدیا کارت‌های گرافیکی و نوت بوکی را تولید می‌کند. که از میان این تولیدات می‌توان به تولید چیپست‌های انویدیا تورینگ (Nvidia Turing) و چیپست‌های ای‌ام‌دی وگا (AMD Vega) و پلاریس (Polaris) اشاره کرد. همچنین این شرکت با پشتیبانی از شرکت آئورس، توانست محصولات کاملی که مخصوص گیمینگ هاست را برای مخاطبان عرضه کند.


معرفی تعدادی از کارت گرافیک های باکیفیت و پرفروش گیگابایت

با اینکه محصولات این کمپانی بسیار خوب و باکیفیت هستند اما ما قصد داریم چند مدل از کارت گرافیک های پرفروش در بازار را به شما معرفی کنیم. 
• کارت گرافیک گیگابایت مدل Gigabyte RTX2060 SUPER WINDFORCE OC 8G
• کارت گرافیک گیگابایت مدل Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6GB
• کارت گرافیک گیگابایت مدل Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB
• کارت گرافیک گیگابایت مدل Gigabyte GeForce GTX 1650 GAMING OC 4GB
• کارت گرافیک GIGABYTE GT730 DDR3 2GB 128BIT
• کارت گرافیک GIGABYTE GT710 DDR3 2GB 64Bit
• کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1050 4GB


هر کدام از این کارت گرافیک ها بسته به نیازتان می توانند برای شما یک انتخاب ایده آل باشند. اما نکته ی مهمی که باید بگوییم این است که اگر مانیتور شما از تکنولوژی Free Sync پشتیبانی می‌کند بهتر است از کارت گرافیکی استفاده کنید که از چیپست AMD استفاده کرده است ولی اگر مانیتور شما از تکنولوژیG-Sync استفاده می‌کند، NVIDIA پیشنهاد می‌شود.