راهنمای خرید فلش مموری

ویدا باقری
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
راهنمای خرید فلش مموری
فلش مموری ها در یک آرایه از انواع مختلف، با طیف گسترده ای از ظرفیت ها و سرعت انتقال داده در دسترس هستند. این عصر دیجیتال روش های استفاده و اشتراک داده ها را بسیار تغییر داده است. دیگر روزهایی که مجبور به آوردن تعداد زیادی کاغذ و دفترچه یادداشت به جلسات یا سخنرانی ها شده اید، گذشته است .

ثبت اطلاعات واسناد در قالب هزاران عکس یا ساعت ها فیلم توسط کارت های حافظه جمع و جور امکان پذیر است. این وسیله، ابزاری مناسب برای ذخیره سازی عکس و فیلم هستند، تا زمانی که بتوانید آنها را با خیال راحت به خانه دائمی رایانه یا هارد اکسترنال خود منتقل کنید، از آنها محافظت می کند.

 

 

فلش مموری ها در یک آرایه از انواع مختلف، با طیف گسترده ای از ظرفیت ها و سرعت انتقال داده در دسترس هستند. این عصر دیجیتال روش های استفاده و اشتراک داده ها را بسیار تغییر داده است. دیگر روزهایی که مجبور به آوردن تعداد زیادی کاغذ و دفترچه یادداشت به جلسات یا سخنرانی ها شده اید، گذشته است .

 

 

 با کمک فلش مموری ها، می توانید بدون نگرانی در مورد فراموش کردن اسناد مهم در خانه ، اطلاعات را در زمان واقعی به اشتراک بگذارید. این قطعه انقلابی فناوری ممکن است تغییر دهنده بازی شما در زندگی شما باشد .

 

 

 بهترین فلش مموری ها کدامند؟ و در هنگام خرید فلش مموری به چه نکاتی توجه کنیم:

 

سرعت فلش مموری


اگر می‌خواهید یک فیلم سینمایی با حجم بالا و یک آهنگ را در مدت زمان کمتری به کامپیوتر منتقل کنید و یا بالعکس باید به سرعت خواندن و نوشتن فلش توجه کنید، پورت USB 3 نسبت به USB2 از سرعت بالاتری برای انتقال اطلاعات برخوردار است، بهتر است فلش با سرعت بالا را برای خرید انتخاب کنید.

 

 

 فلش مموری ها، به طور معمول از 64 مگابایت تا 128 گیگابایت در دسترس هستند. از آنجا که هزینه شما برای هر درایو همراه با ظرفیت ذخیره سازی افزایش می یابد، درک مقدار حافظه مورد نیاز برای پروژه مهم است، از داشتن فضای زیاد هرگز پشیمان نخواهید شد، در حالی که قیمت با افزایش ظرفیت افزایش می یابد.

امنیت فلش مموری

 

 

بسیاری از درایوها دارای امنیت داده هستند، از جمله محافظت از رمز عبور یا اسکن اثر انگشت. سطح امنیتی که شما نیاز دارید به آنچه روی دستگاه قرار می دهید بستگی دارد، اما شما باید به دنبال درایویی باشید که حداقل از رمز عبور محافظت کند.

 

توجه به شکل ظاهری و اندازه فلش

 

 

توجه به طراحی و ترکیب بندی فلش مموری نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. اندازه کوچک فلش مموری ممکن است مناسب کار شما باشد، اما از دست دادن آنها به طرز مشهودی آسان است و به راحتی گم میشود. یا اینکه بعضی از فلش ها دارای درپوشی جداگانه هستند که مدام باید حواستان را جمع کنید تا گم نشود، سعی کنید بر حسب کاربری خود یک فلش مموری مناسب انتخاب کنید.

 

توجه به مارک فلش

 

 

توجه به مارک تجاری فلش مهم است.خرید فلش هایی که دارای برند نیستند ممکن است مشکلاتی مثل حافظه های فلش قلابی با ظرفیت های غیر واقعی را برای شما ایجاد کنند، بنابراین هنگام خرید فلش به برند آن توجه کنید.

 

ضمانت فلش مموری

 

 

در بیشتر فلش مموری ها ضمانت های تولید کننده می تواند از یک سال تا تمام عمر باشد و از نقص تولید محصول محافظت کند. اما ضمانت های فلش مموری تنها در صورتی ارزش دارد که از قبل در دستگاه وجود داشته باشد، موضوع این است که با توجه به رشد قیمت ها کمتر کسی به بحث گارانتی دار بودن یا نبودن کالاهای اینچنینی اهمیت می دهد، توصیه ما این است که به موضوع ضمانت فلش توجه کنید.

 

محکم بودن جنس فلش مموری

 

 

به دنبال فلش مموری ساخته شده با پوسته های بیرونی آلومینیوم آنودایز شده یا نوع دیگری از مواد مقاوم باشید. جنس ضد آب نیز بسیار عالی است و به زودی خراب نمیشود و صدمه نمی ببیند، به خصوص اگر قصد دارید آن را به جاکلیدی خود وصل کنید.

 

فلش مموری دارای قابلیت OTG باشد

اگر قصد دارید فایل های صوتی و اطلاعاتی که در usb هستند را در سیستم عامل اندروید گوشی خود مشاهده کنید بهتر است فلشی را انتخاب کنید که دارای قابلیت otg باشد. قابل ذکر است که فلش مموری های otg گوشی های آیفون و سیستم عامل ios را پشتیبانی نمی کنند.

 

پشتیبانی فلش مموری از انواع سیستم عامل ها

فلش مموری را خریداری کنید که از تمام نسخههای ویندوز، لینوکس و اپل پشتیبانی کند.نکاتی برای افزایش طول عمر فلش مموری:

1- از قرار دادن USB در معرض نور مستقیم آفتاب جلوگیری کنید.
2- زمانی که به USB نیازی ندارید آن را از دستگاه جدا کنید.
3- از وارد شدن ضربات به فلش جلوگیری کنید.
4- فلش را به طور ناگهانی از سیستم جدا نکنید بلکه ابتدا برنامه را قطع کنید سپس فلش را خارج کنید.
5- در صورت ویروسی شدن فلش آن را ریکاوری کنید.
6- برای وصل کردن فلش به کیس از پورت های جلوی کیس استفاده نکنید.